رازهاي سخنراني سردار مشفق ( احمد جهان بزرگي )
 

رازهاي سخنراني سردار مشفق ( احمد جهان بزرگي )

در آمد :سخنراني مشهور سردار مشفق را دراينجا مي توانيد بخوانيد . در اين سخنراني هر آنچه را در اين چند سال بر مملكت رفته است مي توان يافت . به شرطي كه مرعوب سخنران نشويد و تحت تاثير شخصيت راز آلود او قرار نگيريد . بي دليل نيست كه هقت تن از اصلاح طلبان بزرگ راز تقلب انتخاب را در اين سخنراني ديده و از آنشكايت كرده اند. در اين سلسله نوشتاراز سخنران و نوشته هايش راز زدايي مي كنيم تا محتويات آن را بفهميم .

محل سخنراني كجاست ؟ قريب به يقين مشهد است . در قسمتي از سخنراني آمده است :

  • .… انشاء اله در جوار آقا امام رضا اثر منفی روی شما نمی گذارد و اثر مثبت می گذارد انشاء اله مسائل سیاسی..

———-

چرا سخنران را به اسم « مشفق » مي شناسند ؟سخنران در قسمتي از متن  به نام خود اشاره مي كند و خود را مشفق مي خواند:

  • ... بعد هی پیغام و پسغام می فرستند که این آقای مشفق را بگیرید، دهانش را ببندید. نگذارید حرف بزند. چرا حرف نزنیم؟

————

سخنراني در چه زماني انجام شده است ؟برخلاف آنچه در سايت ها آمده است اين سخنراني نمي تواند متعلق به آبان 88 و حتي پاييز 88 باشد . بلكه سخنراني بعد از عاشورا يعني « بعد از 6 دي ماه 88 » بوده است . با توجه به اينكه اشاره اي به وقايع 9 دي  و 22 بهمن نمي كند احتمال دارد در فاصله ي 6 تا 9 دي  و به قصد توجيه حاضران  براي راهپيمايي دي ماه و حوادث عاشورا ،  انجام شده باشد . سخنران در جايي گفته است :

  • اتفاقی که در روز قدس، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و روز عاشورا افتاد ،  برای زنده نگه داشتن جریان اعتراضی است.

————

.احمد جهان بزرگي سردار مشفق سخنراني سخنران كيست ؟ نام واقعي  اين « عبد خدا » در گروهي از سايت ها و بلاگ ها  احمد جهان بزرگي  و يا همان بهشتي اطلاعات آمده است ، اگر چه مدركي براي آن نياورده اند  و ظاهرا منابع همه ي آنها يكي است.  اين گمانه درست مي نمايد . يعني احتمالا ، مشفق همان احمد جهان بزرگي است و يا شباهت فراواني به او دارد . براي « اثبات اين ادعا » قسمت هايي از  سخنراني مشفق  را در لابه لاي سخنراني ها و نوشته هاي « احمد جهان بزرگي »  در كنار هم مي آوريم . اين همه شباهت نمي تواند اتفاقي باشد . ( اگر چه نگارنده به بيش از 20 مورد شباهت دست يافته ، اينجا به چند نمونه اكتفا مي كنيم .. )

احمد جهان بزرگي : در جلسه  انصار حزب الله با بيان اين هنوز مشخص نيست که چرا در انتخابات دور دهم رياست جمهوري گزينه “موسوي” به جاي “خاتمي” آمد، افزود: مهدي هاشمي يکي از موثرترين افرادي بود که در تبديل گزينه خاتمي به موسوي فعاليت کرد..جريان موج سبز را انگليس مستقيما رهبري مي کرد… حزب مشارکت به عنوان موثرترين عاملي که مي توانست محور ولايت فقيه را در کشور تضعيف کند، عمل کرد… (منبع )

مشفق : آقای مهدی هاشمی توی همین سفری که الان رفته بیرون، با این چند نفری که دستگیر کردیم او همه چیزش داشت معلوم می شد که از کشور خارج شد، و همین چند روز که رفته، رفته با سرویس های اطلاعاتی انگلیس ، آمریکا و صهیونیست ها جلسه داشته . .. و آن چیزی که کف خیابان و کشور را دچار یک مشکلات امنیتی پیچیده و شدید کرد تحت هدایت این  جلسات زیر نظر آقای مهدی هاشمی بود. . از ارتباطش  با سرویس های بیگانه که شکی در آن نیست….

احمد جهان بزرگي :كساني كه در ايران دموكراسي اسلامي را نمي‌خواهند، به‌دنبال دموكراسي ليبراليستي هستند، اما جرات اعلام آن را ندارند. ؟در زمان كدام يك از مديران جمهوري اسلامي غير از آقاي خاتمي قتل‌هاي زنجيره‌ اتفاق افتاد؟اگر خاتمي پيرو تفكر ليبرال دموكراسي نيست پس چرا در زمان وي آقاي لاريجاني را به خاطر پخش برنامه “چراغ ” در صدا و سيما از حضور در هيئت دولت منع كردند و يا آقاي احمدي‌نژاد را به خاطر مخالف بودن با افكار آنان در جلسات هيئت دولت راه نمي‌دانند؟ (منبع )

مشفق : این نگاه و روش لیبرال دموکراسی است که برای برگشت به قدرت از هر روش و شیوه ای باید استفاده کرد. روش ها و شیوه های کاملا غیراخلاقی که شما نمونه هایش را در کشورهای غربی دارید که کسی که به قدرت می رسد کاملا فاقد هرگونه خصوصیات اخلاقی فردی است. . نظام لیبرال دموکراسی که اینها می  خواستند واردکشور ما بکنند آن اصلاحاتی که می خواستند اجرا بکنند..تمام آن چیزهایی که جناب خاتمی می گفت هر ۹ روز یک اتفاق امنیتی برای من درست کردند، بنده به عنوان یک مسئول امنیتی کشور دارم خدمت شما عرض می کنم که در درون همین جلسات خودشان یکی پس از دیگری هی طراحی میشد و به اجرا در می آمد.  ..موضوع سعید اسلامی ، ترورآقای حجاریان و یکی پس از دیگری اتفاقاتی که درکشور افتاد.. همین مقدار بدانید که محصول تفکری بود که در این جلسات در واقع سیطره خودش را داشت.

احمد جهان بزرگي : غرب بعد از شکست در جنگ 33 روزه در جنوب لبنان به اين نتيجه رسيد که وقتي که نمي تواند با يک گروه شيعي مبارزه کند از عهده جنگ با ايران هم نمي تواند بر بيايد بر آن شد که ايران را بايد از داخل تضعيف کند و براي همين کادر ديپلماسي خود را از نظامي به اطلاعاتي تبديل کرد.
.. در سناريوي غرب در جنگ نرم توجه به سازمان هاي مردم نهاد برجسته شد و هدفشان اين بود که از اين طريق محوريت ولايت فقيه را از بين ببرند يا تضعيف کنند و نهادهايي هم مانند ديده بان حقوق بشر و سوروس از داخل اين موضوع را پيگيري مي کردند. (منبع )

مشفق : نظر رامسفلد این بود که باید علیه جمهوری اسلامی با ماشین جنگی و به صورت جنگ سخت برخورد کنیم. ۵۶ پایگاه نظامی که همین الان دور تا دور ما تا دندان مسلح مستقر هستند. یادتان هست که در کشور ما هم هی رزمایش انجام می دادند که می خواهد جنگ شود. خانم رایس می گفت که بابا جان با ایران از طریق جنگ نمی شود به اهداف رسید. ما رفته ایم بررسی کرده ایم. ..دشمن فهمید که اینطور با ما نمی تواند بجنگد. . آمده بررسی اطلاعاتی کرده و به این رسیده . .. در جبهه نرم با ما درگیر شده اند برادران..در دستگاه‌های اطلاعاتی بیگانه به این نتیجه رسیده‌اند که تا وقتی ولایت فقیه است، نمی‌توان برنامه‌ای برای ایران پیاده کرد… تحلیل دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس این بود.. این حرف در جلسات اصلاح طلبان نیز مطرح می‌شود.. سوروس یک بخش آن است. باید بنشینید سه ساعت بنیاد سوروس بگویم.  می گوید: جریان از قبل طراحی شده سیاسی برای تغییر در سیاست ها وجهت گیری ها و تغییر در برخی اصول و مبانی نظام بوده  این اتفاق با خروج از کار قانونی و با عبور از حکم رهبری و ، بکارگیری ظرفیت های داخلی و خارجی بوده است

————

اجهان بزرگي احمد مشفق  سردار احمد جهان بزرگي كيست ؟مشخصات رسمي و سوابق تحصيلي و دانشگاهي و حوزوي  احمد جهان بزرگي  را مي توانيد در اينجا ببينيد. هم چنين فهرستي از كتاب ها و مقاله هاي او در انتهاي همين مطلب آمده اند . با اين وصف او متولد 1334  است و اصالتا شيرازي است . در وزارت اطلاعات به « بهشتي » مشهور بوده و از نزديكان سعيد امامي ، حسينيان ، رسايي  ، مصلحي و محسني اژه اي است .جهان بزرگي ، به استناد آثار مكتوب و سخنراني هايش ، از مروجان اصلي حكومت اسلامي و ولايت مطلقه ي فقيه و انقلاب فرهنگي  و تئورسين ترور است .وبلاگ روشنگرهم  با نام او وجود دارد  و گويي تكذيب هم نشده است .

نام او در فهرست شاگردان اصلي مصباح يزدي آمده است . دراين بخش  به چند عكس از او و نمونه هايي از اعتقاداتش  بسنده مي كنيم و در قسمت هاي ديگر به شباهت ادبيات و مدعيات او  با سعيد امامي ، احمدي نژاد  ، محسني اژه اي ، مصلحي و  مصباح يزدي اشاره كرده ، ابعاد فعاليت و شخصيت او را بيشتر نشان مي دهيم ودر انتهاي  انگيزه ي او براي اين گونه  سخنراني ها  و ارتباطات احتمالي اش با ديگران و شباهت گفتمان او با  كارگزاران شوروي سابق ( روس ها در زمان استالين )   با مستندات  كافي مي آوريم  .

———-

.

نمونه هايي از نوشته  و سخنراني هاي رسمي احمد جهان بزرگي  :

مشفق احمد جهان بزرگي بهشتي سخنراني

جمهوري اسلامي همان حكومت اسلامي است  :

عرض کردم که جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی فرقی نمی‎کند، اما بعضی می‎گویند که ما از جمهوری اسلامی گذر کردیم و باید به سمت حکومت اسلامی پیش برویم. من می‎گویم این دوستان در اشتباه هستند. حکومت اسلامی، جمهوری اسلامی، نظام اسلامی و دموکراسی اسلامی، اسامی مختلفی هستند برای یک پدیده، لذا ما از آغاز انقلاب اسلامی برای برپایی حکومت اسلامی شروع به فعالیت کردیم. ..( منبع )

…..

ولایت فقیه ، یک ولایت مطلقه است و با ولايت معصوم تفاوتي ندارد .

عضو هیأت علمی پزوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه این جلسه به تشریح حدود و اختیارات حاکم اسلامی پرداخت و اظهار داشت: ولایت فقیه به معنای عام؛ شامل همه آن ولایت هایی می شود که امام معصوم(ع) برای اداره جامعه داشته است.

وی از سه ولایت تکوینی، ولایت در امور شخصی مردم و ولایت در اداره امور جامعه به عنوان اقسام ولایت امام معصوم(ع) نام برد و افزود: ولایت حاکم اسلامی بر اداره امور جامعه مشتمل بر ولایت در پذیرش، قضا، فتوا، تصرف، ولایت در تعیین موضوعات، امور حسبیه و ولایت در نظارت است.
جهان بزرگی ادامه داد: اگر افراد معتقد به این باشند که تمام اقسام نه گانه ولایت به فقیه جامع الشرایط منتقل می گردد، معتقد به ولایت مطلقه فقیه اند و در غیر اینصورت در زمره معتقدین به ولایت مقیده فقیه قرار می گیرند مانند “شیخ انصاری” که معتقد بوده است در عصر غیبت ولایت در تصرف اموال و نفوس باید تعطیل شود. (
منبع )

….

نظرات جهان بزرگي در خصوص اخلاق حكومتي ، ورود به حريم خصوصي و …

حجت‌الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: هفتاد درصد از متن نهایی پیش‌بینی شده با محتوای اخلاق سیاسی و اخلاق حکومتی ارائه شده است.

….احمد جهان بزرگي سردار  مشفق بهشتي
حجت‌الاسلام جهان بزرگی تصریح کرد: تمام کارگزاران حکومتی با یک سری از اخبار و اطلاعاتی از افراد روبرو هستند که باید بدانند در چه حیطه‌ای اسلام از نظر اخلاقی وارد شدن در آن مسائل را حرام کرده و در چه حیطه‌ای آنها را جایز شمرده است.
وی افزود: در بعضی از حوزه‌ها، مسائل شخصی، خانوادگی، اخلاقی و عقیدتی افراد به مسائل سیاسی و امنیتی ارتباط پیدا نمی‌کند. یعنی این حوزه خصوصی است و وارد شدن به این حوزه بنابر حکم اولیه حرام است که با حکم حکومتی هم جایز نمی شود.
این پژوهشگر مسائل اسلامی ادامه داد: اما یک حوزه دومی وجود دارد که مسائل شخصی و خانوادگی افراد مربوط به این حوزه است و به عنوان حکم ثانویه می‌توان وارد مسائل اخلاقی و ضد اخلاقی افراد شد زیرا به مسائل سیاسی و امنیتی جامعه ارتباط پیدا می کند.

….
وی بیان داشت: حوزه سومی در مسائل سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اداری وجود دارد که در این حوزه وارد شدن کارگزاران حکومتی در هر رده‌ای که باشند به عنوان حکم اولیه جایز و واجب شمره شده است که براساس آن اگر اطلاعات سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اداری افراد کسب و به دیگران منتقل شود هیچ مشکلی ندارد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان این‌که خط قرمزهای این حوزه با دو حوزه قبلی متفاوت است و مقتضیات خاص خود را می‌طلبد، تصریح کرد: تا اندازه‌ای می‌توان اسرار را در این حوزه فاش کرد که به مسائل حکومتی و سیاسی اسلام ضربه وارد نشود.
حجت‌الاسلام جهان بزرگی اثر تحقیقی خود را برای استفاده افراد سیاسی و کارگزاران حکومتی بسیار مناسب دانست و خاطرنشان کرد: این تحقیق پس از تحلیل و بررسی در چند سمینار علمی، ارزیابی نهایی شده، ایرادهای لازم آن برطرف و طرح آن تکمیل می‌شود و به احتمال بسیار قوی تا پنج ماه آینده چاپ خواهد شد.
( منبع )

.جهان بزرگي سردار مشفق احمدي نژاد

احمد جهان بزرگي  و احمدي نژاد :

حكومت اسلامي يا دموكراسي اسلامي سياست را «اداره جامعه اسلامي و هدايت آن به سوي تعالي » مي داند….آمريكايي ها به دو علت دموكراسي ما را به رسميت نمي شناسند اول اينكه چون مي خواهند رهبري جهان را برعهده داشته باشند، در سال 1991 جرج بوش پدر در سخنراني خود در كنگره گفت «ما رهبر هستيم ، بوده ايم و خواهيم ماند» و گفت «من به شما نويد مي دهم كه يك قرن آمريكايي در راه است »…اگر هيتلر در جنگ جهاني دوم موفق شده بود، قطعاً امروز فاشيزم بر دوسوم از جهان حكومت مي كرد، اما بعد از جنگ جهاني دوم به بعد كمونيزم و افكار كمونيستي بر دوسوم از افكار مردم جهان حاكميت داشت . حتي اين مسأله را در كشور خودمان هم مي بينيم …اگر بتوانيم دموكراسي اسلامي را به يك گفتمان مسلط تبديل كنيم ، بسياري از كشورها مردم سالاري ديني را در چارچوب مورد نظر خودشان خواهند پذيرفت و پذيرش اين نوع دموكراسي در بين كشورها بستگي به موفقيت دموكراسي اسلامي در داخل ايران دارد( منبع )

منبع:زبان سبز


فهرست مطالب  در سایت پژواک ایران