رییس حراست دانشگاه تهران: «سه دانشجوی بازداشتی اخیر به علت شرکت در تجمعات آبان در اوین به سر می برند روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ ماه، رییس حراست د

روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ ماه، رییس حراست دانشگاه تهران در خصوص آخرین وضعیت بهاره هدایت، امیر محمد شریفی و معین زارعیان، سه تن از دانشجویان بازداشتی این دانشگاه اعلام کرد که این افراد به علت شرکت در تجمعات دانشگاه در جریان اعتراضات آبان ماه، توسط پلیس امنیت بازداشت شده اند. بنابر گفته وی این دانشجویان در حال حاضر در شعبات مختلف دادسرای اوین به سر می‌ برند.

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، اسماعیل سلیمانی، رییس حراست دانشگاه تهران جزییات بازداشت بهاره هدایت، امیر محمد شریفی و معین زارعیان، سه تن از دانشجویان این دانشگاه را اعلام کرد.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که بازداشت این دانشجویان توسط کدام نهاد امنیتی صورت گرفته است، اعلام کرد: “پلیس امنیت این دانشجویان را بازداشت کرده و اکنون این دانشجویان در شعبات مختلف دادسرای اوین به سر می‌برند”.

رییس حراست دانشگاه تهران در خصوص نحوه بازداشت امیرمحمد شریفی گفت: “به امیرمحمد شریفی ابلاغ شده بود که به دادسرا مراجعه کند و آنجا پیگیر موضوع باشد، اما او مراجعه نمی‌کند و بازداشت می‌شود. البته در این زمینه مطمئن نیستم، زیرا روایت دیگری نیز وجود دارد که او خودش به دادسرا مراجعه کرده است،. فکر می‌کنم امروز آقای شریفی آزاد شود. امیرمحمد شریفی و معین زارعیان بیرون محیط دانشگاه بازداشت شده‌اند”.

سلیمانی درباره علت بازداشت این دانشجویان گفت: “من دلیل اتهام‌ها را نمی‌دانم ولی به تجمع آخری که در آبان ماه در دانشگاه اتفاق افتاد مربوط می‌شود. این دانشجویان به علت حضور در تجمعات اخیر و سر دادن شعارهای «تند و ساختارشکنانه‌» بازداشت شده‌اند. ما اطلاعات دقیقی نداریم و اطلاعات در اختیار پلیس است”.


منبع:ایلنا