ویروس کرونا بیمارستان های چین را تسخیر کرد / سرنوشت مبهم بیماران متفرفه در مراکز درمانی

برای مقابله با ویروس کرونا دولت چین بیمارستان ها را به تصرف خود درآورده است و به عبارتی واضح تر اساسا سرویس دهی به بیماران دیگر را از دسترس خارج کرده است. در چنین شرایطی بیماران دیگر بیماریها مثل بیماران مبتلا به سرطان یا انواع مشکلات دیگر در شرایطی نابهنجار قرار دارند.
 

برای مقابله با ویروس کرونا دولت چین بیمارستان ها را به تصرف خود درآورده است و به عبارتی واضح تر اساسا سرویس دهی به بیماران دیگر را از دسترس خارج کرده است. در چنین شرایطی بیماران دیگر بیماریها مثل بیماران مبتلا به سرطان یا انواع مشکلات دیگر در شرایطی نابهنجار قرار دارند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب به نقل از نشنال پست، مقامات چینی از اورژانس بیمارستان های خصوصی و هتل ها تا برخی آپارتمان ها را تسخیر کرده اند تا به شکل تخصصی، بیماران مبتلا به ویروس کرونا را تحت نظارت قرار دهند.

اما این اقدامات ، به ویژه این اقدامات در بیمارستان ها ، برخی از افراد را با سایر بیماریهای تهدیدکننده حیات بدون مراقبت های جدی تنها گذاشته است و آن چیزی را ایجاد می کند که یکی از بستگان بیماری که مبتلا به سرطان است یک فاجعه "بشردوستانه" می نامد.

ویروس کرونا بیمارستان های چین را تسخیر کرد / سرنوشت مبهم بیماران متفرفه در مراکز درمانی

در ووهان ، مرکز شیوع بیماری ، مقامات محلی دفاتر ، خوابگاه های دانشجویی و بیمارستان های دیگری را برای ایجاد تختخواب بیشتر برای بیماران کرونا توقیف کرده اند. اما سیستم بهداشت عمومی  ووهان به دلیل همه گیری عملا از بین رفته است. به عبارتی دولت اساساً سایر بیماری ها را نادیده گرفته است. "لیو کنگ فنگ ، یکی از ساکنان شهر ، گفت که مادر وی از سرطان رنج می برد ، اما امکان بستری خود در بیمارستان را به علت هجوم  بیماران کرونا از دست داده بود."

پس از آنکه مقامات دستور قرنطینه شدن ووهان را صادر کردند ویروس دومین اقتصاد بزرگ جهان را متوقف کرده و کارخانه ها و مشاغل در سراسر چین تعطیل شدند. رئیس سازمان بهداشت جهانی این هفته هشدار داد که شیوع این بیماری "تهدیدی بسیار جدی برای سایر جهان" به شمار می رود زیرا تعداد عفونت های تایید شده در چین در اواخر روز سه‌شنبه به 446533 نفر رسید که 1111 نفر نیز کشته شدند.

کن لیانگ ، یکی از مقامات ارشد توسعه ملی چین نیز به یک تعارض جدی اشاره کرد و گفت: "اگر ما به کار خود برگردیم ، در کوتاه مدت دچار کمبود تجهیزات پزشکی خواهیم شد و  اگر برنگردیم نیز در درازمدت سایر کالاهای روزمره ضروری را تمام خواهیم کرد."

آقای لیو ، ساکن ووهان گفت ، دولت مرکزی شهر، مادر وی را که  از ابتلا به سرطان معده رنج می برد، از بخش سرطان گوانگفا اخراج کرده اند تا راه را برای بیماران مبتلا به کرونا آزاد کنند.آقای لیو گفت: "وضعیت وی به طرز چشمگیری بدتر شده است." سایر بیمارستان های این شهر نیز به وی گفته اند که جایی برای بیماران سرطانی ندارند.

آقای لیو گفت: "تنها چیزی که می خواهیم تزریق منظم مسکن ها و مایعات داخل وریدی است تا بتواند با آرامش از دنیا برود. من می دانم که بسیاری از افراد مریضی که مثل مادر من از بیمارستان اخراج شده اند، به سرعت از دنیا رفته اند."

 
 
پس از آن که ستاره های دنیای فناوری یکی پس از دیگری زمین شطرنج مبارزه با ویروس کرونا را ترک کردند. سرانجام شاه مهره نیز کیش و مات قدرت این ویروس خطرناک شد و کنگره جهانی موبایل در کمال ناباوری لغو شد. خبری تلخ که نشان می دهد گاهی حتی غولهای فناوری نیز تسلیم یک ویروس می شوند.

پس از آن که ستاره های دنیای فناوری یکی پس از دیگری زمین شطرنج مبارزه با ویروس کرونا را ترک کردند. سرانجام شاه مهره نیز کیش و مات قدرت این ویروس خطرناک شد و کنگره جهانی موبایل در کمال ناباوری لغو شد. خبری تلخ که نشان می دهد گاهی حتی غولهای فناوری نیز تسلیم یک ویروس می شوند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، باور کردنی نیست اما کنگره جهانی موبایل امسال برگزار نمی شود. قرار بود MWC 2020 از 24 فوریه تا 27 فوریه در بارسلون، اسپانیا برگزار شود ، اما امروز برگزار کنندگان این مراسم تصمیم گرفتند که همه چیز را به دلیل ترس در مورد گسترش احتمالی ویروس کرونا لغو کنند.

کمپانی های بزرگ و سرشناس فناوری طی دو هفته گذشته به مرور زمان و در هراس از سلامت کارمندان خود این مراسم را ترک کردند. شاید برخی از افرادی که همراه با ما خبرهای دنیای فناوری را دنبال کرده اند، از این خبر شوکه نشده باشند، اما فراموش نکنید که این یک حرکت بی سابقه در تاریخ بزرگترین رویداد سالانه موبایل جهان است.

انجمن (GSMA) ، که MWC را سازماندهی می کند ، تاکنون سعی داشت به مخاطبان خود اطمینان دهد. برای مثال با ارسال بیانیه هایی اعلام می کرد که همه چیز  طبق برنامه ریزی پیش خواهد رفت و حتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها نیز هشدارهایی ارائه می داد. اما به نظر می رسد موج انصرافها از شرکت در این همایش سرانجام همه چیز را به نابودی کشاند.

هنوز مشخص نیست که در وقایع پیش از MWC در 22 و 23 فوریه چه اتفاقی خواهد افتاد. درواقع مشخص نیست آیا مزایای این لغو به لحاظ مادی و معنوی بر اجرای آن با وجود ویروس ارجحیت دارد یا خیر.

 
شرکت خودروسازی جنرال موتورز امروز(چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه) با صدور اطلاعیه‌ای، علت تعطیلی شرکت مونتاژ خود در کره‌جنوبی را کمبود قطعات چینی در نتیجه شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس۲۴، تمهیدات مقام‌های چینی برای محدود کردن بسیاری از فعالیت‌ها با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و همچنین همزمان شدن شیوع این بیماری با تعطیلات سال نو چینی باعث شده است که صادرات قطعات یدکی تولیدی در چین بویژه در صنعت خودرو با اختلال مواجه شود.

مدیر شرکت جنرال موتورز در کره جنوبی به خبرگزاری فرانسه گفته، به دلیل کمبود قطعات یدکی وارده از چین، بخشی از خط مونتاژ این کارخانه در سئول به طور موقت تعطیل شده است.


این کارخانه در کره‌جنوبی در سال حدود ۴۰ هزار خودرو تولید می‌کند.

جنرال موتورز کره‌جنوبی ابراز امیدواری کرده است که فعالیت‌های کارخانه پس ازتامین قطعات چینی مورد نیاز از سر گرفته شود.


علاوه بر جنرال موتورز، شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان نیز اعلام کرد که به دلیل مشابه، تولید خودروهای خود در کارخانه کیوشو را از ۱۴ تا ۱۷ فوریه(۲۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه) متوقف خواهد کرد.

شرکت هیوندای کره جنوبی که پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرودر جهان است هفته گذشته عملیات تولیدی خود را در مجتمع اولسان به حال تعلیق درآورد. همچنین تولید در کارخانه رنو سامسونگ موتورز در بوسان هم متوقف شده است.

شیوع بیماری کرونا که سازمان بهداشت جهانی به تازگی آن را «کووید ۱۹» نامگذاری کرده، در حالی فعالیت‌های تجاری در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است که پژوهشگران می‌گویند در چند روز گذشته آمار روزانه مبتلایان به این بیماری روندی رو به کاهش داشته و این امیدواری وجود دارد که این کاهش روند به معنای کنترل شیوع این بیماری باشد.

ویروس کرونا علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن صنعت خودروسازی کره‌جنوبی، گردشگری این کشور را نیز با بحران روبرو کرده است.
موسسه سیاست اقتصادی کره جنوبی امروز گزارش داد، زیان صنعت گردشگری این کشور براثر شیوع کرونا در سال جاری میلادی (۲۰۲۰ )به ۲ میلیارد دلار می رسد.


براساس این گزارش، در سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۶ میلیون نفر از چین به کره جنوبی سفر کردند که به دلیل شیوع کرونا شمار آنها روز به روز کاهش می یابد. اگر این روند ادامه داشته باشد نزدیک به ۱۵ درصد از شمار این گردشگران چینی کمتر خواهد شد و زیان حاصله نزدیک به ۲ میلیارد دلار برآورد می شود.


اگر این براورد دقیق باشد نزدیک به یک میلیون نفر از شمار مسافران چینی به کره جنوبی کمتر خواهد شد و این می تواند صنعت گردشگری این کشور را با خسارات جدی مواجه کند.

طبق آمار، نزدیک به ۳۹ درصد از کل گردشگران خارجی که در سال ۲۰۱۹ میلادی به کره جنوبی سفر کردند، چینی بودند. کره جنوبی به دنبال شیوع این بیماری ورود همه مسافران چینی از استان خوبی چین کانون شیوع بیماری را ممنوع کرد.


همزمان، مرکز تحقیقات کره جنوبی موسوم به کری در گزارشی جداگانه آورده است: سفر گردشگران کشورهای دیگر به کره جنوبی نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش می یابد و این باعث کاهش درآمد صنعت گردشگری تا مرز چهار میلیارد دلار می‌شود.

براساس گزارش های رسانه‌ها، شمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی در سه روز گذشته ثابت مانده است و اکنون ۲۸ نفر در کشور به آن آلوده‌اند.


کره جنوبی امروز برای شهروندان خود برای سفر به چین، سنگاپور، ژاپن، تایلند، تایوان و ویتنام هشدار مسافرتی صادر کرد و از آنها خواست اکیدا از سفر به این کشورها و مناطق خودداری ورزند.

سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که سرایت ویروس کرونا در این مناطق می تواند بیشتر از دیگر نقاط جهان باشد.

منبع:پژواک ایران