دستگیری ۷۰ نفر از معترضان در تبریز

 

به گزارش ایسنا فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری 48 نفر از عوامل اصلی اغتشاشات و 22 نفر از تخریب گران اموال دولتی و اماکن عمومی در تبریز خبر داد.

حسین عبدی اظهار کرد: در پی وقوع اعتراضاتی در شهر تبریز مبنی بر افزایش قیمت بنزین و اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، عده ای از مخلان نظم و امنیت عمومی و اغتشاشگران که فرصت را مناسب جولان می‌دیدند، اقداماتی مخربانه مانند تخریب اموال عمومی، آتش زدن بانک‌ها و برخی مراکز و غارت اموال آن‌ها انجام دادند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در چند منطقه از شهر تبریز، تخریب چند بانک به آتش کشیدن دو جایگاه سوخت و خسارت به چند فروشگاه خرید که اموال آنها نیز به سرقت رفته بود از اقدامات اغشاشگران بوده که بررسی موضوع و شناسایی مخربان اموال عمومی و مردم در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام یکسری کارهای پلیسی و تخصصی 48 نفر از عوامل اصلی و لیدرها و تعداد 22 نفر از تخریب گران اماکن دولتی و عمومی شناسایی و طی چند عملیات جداگانه دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی استان با اشاره به این‌که دیگر ابعاد این پرونده نیز در حال بررسی است و متهمان به مراجع قضائی تحویل می شوند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با هرگونه آشوب و اغتشاش برخورد قاطع و قانونی می کند و افرادی که امنیت و احساس آرامش شهروندان را خدشه دار و اموال عمومی را تخریب و غارت کنند، تحت تعقیب قضائی و پلیس قرار خواهند گرفت.

منبع:پژواک ایران