از دیوار سفارت انگلیس بالا بروید، پست بگیرید

انتصاب اصولگرایان و افرادی که به لحاظ واکنش‌های فرهنگی با این طیف وفاق بیشتری دارند در حالی در شهرداری تهران که امروز ظاهرا به دست اصلاح‌طلبان اداره می‌شود، انجام می‌شود که دقیقا مهم‌ترین وجه متمایز کننده این دو طیف همین نقطه نظرات فرهنگی است، انتصاب سیدحسین میر اسماعیلی به عنوان سرپرست روابط عمومی منطقه ۴ تهران یکی از همین انتصاب‌هاست.
 
رویداد۲۴ - چند روز پیش سیدحسین میر اسماعیلی به عنوان مدیر روابط عمومی منطقه ۴ شهرداری تهران برگزیده شد، اما این موضوع واکنش‌هایی زیادی را به همراه داشت. منتقدان با انتشار عکس‌هایی، او را به عنوان یکی از حمله‌کنندگان به سفارتخانه انگلیس معرفی کردند. برخی نیز از او دفاع کردند. بهروز شجاعی از فعالان رسانه در توییتی نوشت: «عکس ملاک نیست و اسماعیلی اصلاح طلب است و قبلا در انتخابات پوستر چسبان بوده است!» با این حال انتقادات بسیار بیشتر بود؛ یکی از کاربران توییتر به طنز نوشته بود «ساکنان منطقه چهار تهران مراقب در و دیوار‌های ساختمان‌هایشان باشند!»
5726_320_320.jpgمدیر روابط عمومی شهرداری: انتصابات شهرداری منطبق با رای مردم است!
غلامحسین محمدی مدیر روابط عمومی شهرداری تهران درباره این انتصاب به رویداد۲۴ می‌گوید: برای ما پیشینه سوء از ایشان محرز نشده است و در حال بررسی این موضوع هستیم.
او با تاکید براینکه که انتساب در مناطق بر عهده شهرداران هر منطقه است، می‌گوید: میر اسماعیلی در حال حاضر از سوی شهردار منطقه به عنوان سرپرست روابط عمومی به ما معرفی شده است و ما تنها اقدام به رد یا تایید فرد معرفی شده می‌کنیم و خودمان کسی را مستقیما معرفی نمی‌کنیم، اما خودمان را موظف می‌دانیم که از همه نیرو‌های شایسته شهرداری استفاده کنیم.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در دفاع از انتصاب میراسماعیلی می‌گوید او ۱۰ سال است که به عنوان کارمند شهرداری مشغول به کار است و عملکرد مثبتی هم دارد و از حدود ۲ سال پیش در مرکز ارتباطات شهرداری سمت‌های بالاتری داشته و پیش از حضور من در سمت فعلی در مقطعی معاون اجرایی این مرکز بوده است و اکنون هم به عنوان کارمند شهرداری حق دارد فعالیت کند.
محمدی با اشاره به اینکه میراسماعیلی فعلا سرپرست روابط عمومی منطقه ۴ بوده و هنوز به کمیته انتصابات معرفی نشده است، می‌گوید: قطعا اگر هم معرفی شود، سلیقه‌ای برخورد نمی‌کنیم و برخوردمان تخصصی است. به نظر من بخشی از حساسیتی که روی این موضوع ایجاد شده واقعی نیست و ما براساس شایستگی‌های افراد و نوع عملکردشان تصمیم می‌گیریم. در شهرداری انتصابات مهم و قابل دفاع و منطبق با رای مردم انجام شده و نمی‌توان با ایراد اتهاماتی مبهم به افراد یک طرفه قضاوت نمود.
انتصاب میراسماعیلی به عنوان سرپرست روابط عمومی منطقه ۴ در حالی انجام گرفته که چندی پیش اداره روابط عمومی این منطقه در ارزشیابی عملکرد سال ۹۷ روابط عمومی‌های مناطق ۲۲ گانه تهران بالاترین نمره را به خود اختصاص داده، با این حال مدیر روابط عمومی تغییر کرده و میراسماعیلی جایگزین او شده است. انتصاب عجیب شهرداری تهران این سوال را به ذهن می‌آورد که دلیل این تغییر چیست؟

چندی پیش محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران در نامه‌ای گلایه آمیز به پیروز حناچی نوشت که او برآمده از رای مردم به اصلاح طلبان است بنابراین حق ندارد شیوه مدیریتی سردار قالیباف را در شهرداری در پیش بگیرد.

منبع:رویداد ۲۴