توییت پسر فتاح کار دست خانواده حداد عادل داد

طیبه ماهروزاده همسر غلامعلی حداد عادل اخیرا در یک گفتگوی تلویزیونی که رنگ و بوی انتخاباتی نیز داشت، داستان احداث مدرسه‌ای توسط خانواده غلامعلی حداد عادل را شرح داد که جنجال‌های زیادی را نیز به همراه داشت.
 
به نوشته رویداد 24 طیبه ماهروزاده استاد دانشگاه الزهرا و همسر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان ادب فارسی که گفته می‌شود سودای مجلس در سر دارد، یکی از مهمانان برنامه جدید زاویه شبکه۴ درباره عدالت آموزشی بود، در بخشی از حرف‌هایش با تاکید بر اینکه مخالف جدی مدارس غیر انتفاعی است، گفت: «مدرسه غیرانتفاعی تاسیس کردیم، چون وقتی پسرم به سن دبیرستان رسید و می‌خواست به رشته علوم انسانی برود، مدرسه مناسبی برایش وجود نداشت.»

بررسی‌های سایت رویداد۲۴ نشان می‌دهد از مجموعه مدارس فرهنگ تهران چهار مدرسه غیر انتفاعی زیر نظر غلامعلی حداد عادل تاسیس شده و خانواده او در حال حاضر مدیریت آن‌ها را برعهده دارند.۱) دبیرستان دخترانه فرهنگ در خیایان الهیه، ۲) دبستان پسرانه مهر فرهنگ در خیابان ظفر، ۳) دبستان دخترانه فرهنگ در اتوبان صدر و ۴) دبیرستان پسرانه فرهنگ در خیابان سید خندان از جمله مدارس زیر نظر رییس پیشین مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

قدیمی‌ترین ساختمان مدارس فرهنگ متعلق به دبیرستان پسرانه این مدرسه واقع در خیابان سید خندان کوچه پیشداد است. این مدرسه در سال ۷۱ تاسیس شده و ساختمان بعدی متعلق به دبیرستان دخترانه فرهنگ واقع در خیابان فرشته، خیابان چناران، کوچه یاسمن است که در سال ۷۲ تاسیس شده است.

افرادی نظیر زهرا حداد عادل و فاطمه داوودی همسر فریدالدین حداد عادل از جمله دانش آموزان دوره یک مدرسه دخترانه فرهنگ بوده‌اند. هم اکنون آزاده و فرید حدادعادل مدیریت مدارس فرهنگ را برعهده دارند.
 
فرزند مجتبی خامنه‌ای و زهرا حداد عادل در دبستان مهر فرهنگ درس می‌خواند. چندی پیش تصویر مجتبی خامنه‌ای در حالی که در جلسه اولیا و مربیان مدرسه مهر فرهنگ حضور پیدا کرده بود نیز مورد توجه کاربران اجتماعی واقع شد. در تصویر زیر مشخص است که عقب جلسه نشسته است.

یکی از مدارس فرهنگ (دبیرستان فرهنگ) ساختمان خیابان الهیه است که  از سال ۷۲ در اختیار غلامعلی حداد عادل،  رییس سابق مجلس است. در طول ۲۶ سال فعالیت دبیرستان فرهنگ، چیزی حدود ۹ هزار سکه باید به مالک ساختمان الهیه پرداخت می‌شد. این رقم به قیمت روز سکه، معادل ۳۶ میلیارد تومان خواهد شد. با این حساب اگر ادعای فرزند رییس بنیاد مستضعفان صحت داشته و ملک الهیه بدون هیچ اجاره بهایی در طول ۲۶ سال گذشته در اختیار حداد عادل قرار گرفته باشد، حدادعادل امروز ۳۶ میلیارد تومان به بیت المال بدهکار است.
 
این در حالی است که شهریه پیش دبستان یک مدرسه فرهنگ (دو سال قبل از ورود به کلاس اول دبستان) برای کودکان زیر ۵ سال که تنها سه روز در هفته و برای چند ساعت از امکانات آموزشی این مدرسه استفاده می‌کنند چیزی حدود ۷ میلیون تومان عنوان شده است.

در گفتگویی که با یکی از حسابدار‌های دبستان مهر فرهنگ داشتیم، هزینه پیش دبستان دو (سال قبل از ورود به مدرسه) ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تومان عنوان شده است. گفته می‌شود شهریه پیش دانشگاهی این مدرسه با هزینه‌های جانبی به بیش از۳۰ میلیون تومان می‌رسد.

منبع:پژواک ایران