نمایندگان دموکرات آمریکا : رژیم ایران باید ماهیت سرکوب‌گر خود را تغییر دهد/ باید فشار بر جمهوری اسلامی ادامه یابد

 

حکیم جفریز: مردم ایران تاریخ پر افتخاری دارند، رژیم ایران باید ماهیت سرکوب‌گر خود را تغییر دهد

«حکیم جفریز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده می‌گوید مردم ایران تاریخ پرافتخاری دارند و رژیم جمهوری اسلامی باید ماهیت سرکوبگر خود را تغییر دهد.

آقای جفریز روز چهارشنبه ۸ آبان در حاشیه نشستی در کنگره و در گفتگو با صدای آمریکا گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که حمایت‌مان از آرمان‌‌ها، امیدها و آرزوهای دموکراتیک مردم ایران و شنیده شدن صدای آنها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ما می‌دانیم مردم ایران، تاریخ پرافتخاری در آن بخش از جهان دارند و می‌خواهیم آنها به جامعه جهانی برگردند، اما رژیم ایران باید در خصوص ماهیت سرکوبگرش که اکنون وجود دارد، تغییراتی ایجاد کند.

این نماینده نیویورک در مجلس نمایندگان همچنین گفت: ما به عنوان اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره باید با همکاری یکدیگر مطمئن شویم اعمال تحریم‌ها از طریق اقدامات دو حزبی ادامه و در صورت نیاز، افزایش یابد.

آقای جفریز در پایان گفت: من امیدوارم که بتوانیم ائتلافی متشکل از کشورهای اروپایی و دیگر متحدانمان در سطح جهانی ایجاد کنیم که فشار را تا زمان ایجاد تغییر در رفتار حکومت ایران ادامه دهد.

آقای جفریز این اظهارات را در حاشیه نشستی به میزبانی «سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی» در کنگره ایالات متحده با عنوان «جمهوری اسلامی ایران: رژیم سرکوبگر و تروریست» ابراز کرد.

«شیلا جکسون لی»: مردم ایران بدانند که برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک در کنار آنها هستیم


«شیلا جکسون لی» عضو دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده می‌گوید مردم ایران بدانند که برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک در کنار آنها هستیم.

خانم جکسون لی چهارشنبه ۸ آبان در حاشیه نشستی در کنگره ایالات متحده، در گفتگو با صدای آمریکا گفت: ما در کنگره آمریکا به صورت دو حزبی از دولت آمریکا می خواهیم که باب تعامل با ایران را نبندد. ما موافق پایان‌ دادن به توافق اتمی با ایران نیستیم. البته نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد، اما این توافق اجازه تعامل با دولت ایران را می‌داد. ما باید این تعامل را دوباره برقرار کنیم، چرا که ما باید از دموکراسی دفاع کنیم؛ باید به مردم ایران بگوییم حامی خواسته‌های دموکراسی‌خواهانه شما هستیم و در راه مبارزه برای دموکراسی، در کنار شما ایستاده‌ایم.

این عضو کنگره آمریکا درباره این که چطور باید به شنیده شدن صدای مردم ایران کمک کرد، گفت: صدای آمریکا به طور حتم بخش مهمی از این هدف است. ما باید در رابطه با آنچه در ایران می‌گذرد، یعنی مبارزه برای دموکراسی، روشنگری کنیم. ما باید این پیام را به آنها برسانیم که در کنارشان هستیم و صدای بلندشان را می‌شنویم.

خانم جکسون لی همچنین گفت: ما باید به ممنوعیت ورود شهروندان ایرانی پایان دهیم. من معتقدم که باید به نمایندگان کنگره آمریکا اجازه داده شود به ایران بروند و با مبارزان راه صلح و عدالت در ایران دیدار و گفت‌وگو کنند. امیدوارم مردم ایران بدانند که ما برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک، در کنار آنها ایستاده‌ایم.

خانم جکسون لی این اظهارات را در حاشیه نشستی به میزبانی «سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی» در کنگره ایالات متحده با عنوان «جمهوری اسلامی ایران: رژیم سرکوبگر و تروریست» ابراز کرد.

لیسی کلی عضو دموکرات مجلس نمایندگان: باید فشار بر جمهوری اسلامی ادامه یابد تا به مردم ایران آزادی بدهد

لیسی کلی نماینده ایالت میزوری از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید فشار ایالات متحده بر جمهوری اسلامی باید ادامه پیدا کند تا به مردم ایران آزادی بدهد.

آقای کلی روز چهارشنبه ۸ آبان در حاشیه نشستی در کنگره و در گفتگو  با صدای آمریکا گفت: ما باید فشار بر جمهوری اسلامی را ادامه دهیم و تحریم‌ها را همچنان اعمال کنیم. ما باید به فشارمان بر آن دولت ادامه دهیم، تا به مردم‌شان آزادی بدهند.

این عضو کنگره افزود: همانطور که می‌دانید حوادث هفته‌های اخیر در اطراف ایران، وضعیت را بسیار بی‌ثبات کرده است. ما به عنوان یک کشور، باید کاملا مراقب باشیم تا مطمئن شویم آن بخش از جهان، امن‌تر شود.

آقای کلی این اظهارات را در حاشیه نشستی به میزبانی «سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی» در کنگره ایالات متحده با عنوان «جمهوری اسلامی ایران: رژیم سرکوبگر و تروریست» ابراز کرد.

منبع:پژواک ایران