جزئیات جدیدی از روابط سیاسی همسر نجفی، چه کسانی می‌خواستند میترا استاد را به شورای شهر تهران بفرستند؟ +تصاویر

 
تصاویری که به دست رویداد۲۴ رسیده، حضور فعال میترا استاد در میان اصلاح طلبان را نشان می‌دهد. آنگونه که گفته شده احزابی که او را معرفی کرده‌اند، تلاش زیادی داشتند تا نام میترا استاد در لیست شورای شهر تهران قرار بگیرد.

رویداد۲۴ توییت غلامحسین کرباسچی در ساعات ابتدایی انتشار خبر قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی حاوی چند نکته قابل توجه بود؛ کرباسچی علاوه بر انتقاد از جریانی که بر شهردار شدن نجفی اصرار داشت، از مسئولیت افرادی سخن گفته بود که با نادیده گرفتن اطلاعات، نجفی را مجبور به قبول شهرداری کردند. سخنان کرباسچی اگر دلسوزانه هم نباشد و ریشه آن در اختلافات جناحی باشد، باز هم می‌توان این سوال را مطرح کرد که مگر رابطه میترا استاد و اصلاح طلبان چگونه بوده است؟

تصاویری که به دست رویداد۲۴ رسیده نشانگر ارتباطات گسترده میترا استاد در میان فعالان سیاسی اصلاح طلب است. در یکی از این تصاویر، میترا استاد در کنار حجت الاسلام محسن رهامی نائب دبیر انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و در دیگری در کنار احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران دیده می‌شود.

61.jpg

میترا استاد در کنار محسن رهامی

 

رهامی: حزب هدا اصرار داشت میترا استاد در لیست شورای شهر تهران قرار بگیرد

 

یک منبع آگاه به رویداد۲۴ گفته است اولین بار میترا استاد از طریق محسن رهامی به جریان اصلاح‌طلب نزدیک شده است. اما رهامی در توضیح این موضوع به رویداد۲۴ می‌گوید: «اولین بار مجموعه حزب هدا چند جا میترا استاد را آوردند و معرفی کردند و اصرار داشتند که ایشان در لیست شورای شهر تهران قرار بگیرد. این ارتباط هم از طریق بچه‌های آموزش و پرورش و حزب هدا انجام شده بود. این‌ها فکر می‌کردند ما مثل شورای چهارم مسئول تعیین لیست هستیم. چند بار ایشان را به جلسه‌های ما آوردند.»

به گفته رهامی، افراد معرف میترا استاد او را به عنوان فرهنگی معرفی کرده بودند: «خانم میترا استاد را چند جلسه با فرهنگی‌های منطقه ۲ آوردند و از سابقه‌اش حرف زدند که فرهنگی است و کار هنرپیشگی کرده است، به همین دلیل ما رزومه نگرفتیم، چون قرار نبود ما لیست را ببندیم. از طرفی، کسانی که ایشان را معرفی می‌کردند آدم‌های حسابی بودند. آقای دکتر شریف و زارعیان افراد شاخصی بودند.»

رهامی می‌گوید: «حزب هدا بسیار اصرار داشت که نام میترا استاد در لیست شورای شهر تهران قرار بگیرد و اگر قرار است از خانم‌ها کسی برای شورای شهر تهران معرفی شود، ایشان باشد.»

رهامی می‌گوید: «سه لیست موازی در تهران در آمد که یکی شورای عالی سیاست‌گذاری لیست امید بود، یک لیست کمالی حزب اسلامی کار و تعدادی از احزاب و لیست سوم را هم شریف و احزاب دیگر بستند که ظاهرا خودشان هم خانم استاد را در لیستشان نگذاشتند و ایشان را اصلاح طلبان اسلامشهر معرفی کردند.»

او درباره عکس‌ها خودش با میترا استاد اینگونه توضیح می‌دهد: «ممکن است این حضور در جلسات مختلف مربوط به انتخابات شورا بوده باشد یا مراسمی مانند ایام تولد فاطمه زهرا. هیچ کدام از عکس‌های ایشان با بنده تکی نیست. در نمایشگاه سال ۹۶ هم ایشان با آقای شریف حضور پیدا کرده بود و احتمالا زمانی که مناظره من در غرفه‌های ایلنا و ایسنا و صور اسرافیل اعلام شده خودش را رسانده است.»

رهامی توضیح می‌دهد: افرادی که در سهمیه انجمن اسلامی مدرسین قرار می‌گیرند باید اساتید دانشگاه یا دانش آموختگان دکتری باشند، ما دیدیم نمی‌شود ایشان را در سهمیه خودمان قرار دهیم، با این حال ایشان چند بار برای همین منظور به ما رجوع کرد؛ ما لیستی نداشتیم که ایشان را در آن قراردهیم. در آن زمان احمد شریف و حزب هدا هم عضو شورای عالی سیاست گذاری نبود و ما هم لیست جدایی ندادیم به همین دلیل در نهایت ایشان در اسلام شهر ازطرف حزب هدا در فهرست انتخاباتی قرار گرفت و حزب هدا برایش تبلیغ هم کردند.

62.jpg

میترا استاد در کنار احمد شریف فعال سیاسی اصلاح طلب

منبع:رویداد ۲۴