علی لاریجانی خواستار برخورد با برگزاری پارتی مختلط در سفارتخانه‌ها شد + واکنش سفیر بریتانیا

larijani_061019.jpgرادیو فردا - رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده مجلس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست که موضوع «برگزاری پارتی مختلط در برخی سفارتخانه‌ها» را پیگیری کند.

در جلسه روز دوشنبه ۲۰ خرداد مجلس، هشت نماینده اصولگرا در تذکری کتبی به وزیران خارجه و ارشاد خواستار توضیح آنها در مورد «پارتی مختلط با حضور سفرای بعضی کشورهای خارجی» شدند.

علیرضا سلیمی، نماینده محلات در مجلس، نیز در تذکری شفاهی گفت: «در کشور ما سفارتخانه‌ای پارتی مختلط برگزار می‌کند و هنرمندنماها شرکت می‌کنند و در ماه مبارک رمضان مشروب سرو می‌شود؛ این جای تعجب دارد».

وی اضافه کرد: «دولت انگلیس از هر ابزاری برای برخی مسائل استفاده می‌کند، این سفارتخانه یک روز مراسم افطاری می‌گیرد و روز دیگر پارتی مختلط برگزار می‌کند».

علی لاریجانی، رئیس مجلس، نیز در پاسخ به این تذکر از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست که این موضوع را پیگیری کند.

پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان مجلس و رسانه‌های اصولگرا به مراسم افطاری سفارت بریتانیا اعتراض کرده بودند.

 

 

سفیر بریتانیا در تهران در توئیتر خود این انتقادها را « بسيار عجيب» خواند و نوشت که مراسم افطار «به نشانه احترام به اسلام» برگزار شده است.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
Rob Macaire
 
@HMATehran
 
 

باعث افتخار بود كه شب گذشته ميزبان تعدادي از همكاران دولت، بخش خصوصي و ديگر ديپلمات ها براي صرف افطار در سفارت بوديم. بيش از ٣ ميليون مسلمان در بريتانيا زندگي ميكنند و بسياري از سفارت هاي بريتانيا در دنيا مراسم افطار در طي ماه رمضان بر پا مي دارند.

 
216 people are talking about this
 
 
 
Embedded video
UK in Iran
 
@UKinIran
 
 

The British Ambassador sends his best wishes to those celebrating . Eid Mubarak! @UKinIran
سفير بريتانيا براي تمامي كساني كه عيد فطر را جشن مي گيرند آرزوي بهترين ها را دارد. عيد مبارك!

 
51 people are talking about this
 
 

پیش از این همچنین گزارش‌هایی درباره بازداشت برخی از دیپلمات‌های خارجی در برخی مهمانی‌ها در تهران منتشر شده است.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، پیشتر خبر داده بود که دو دیپلمات بریتانیایی و هلندی روز جمعه ۱۰ خرداد، در یک «پارتی مختلط» در تهران بازداشت و پس از تحویل به پلیس امنیت «احراز هویت و آزاد شدند».

این خبرگزاری اعلام کرد که این پارتی در منطقه ولنجک تهران برگزار شده بود.

خبرگزاری تسنیم جزئیات بیشتری درباره این اتفاق منتشر نکرده بود و مقامات قضایی نیز هنوز به این خبر واکنش نشان نداده‌اند.

در مرداد ۹۵ نیز اعلام شد که هیرویاسو کوبایاشی، سفیر ژاپن در تهران، چهار ماه پیشتر هنگام شرکت در یک مهمانی ایرانی که در آن مشروبات الکی سرو می‌شد، برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

پیش از آن عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران خبر داده بود خانه‌ای در تهران، که به گفته او برای برگزاری «مجلس مختلط» برای برخی از دیپلمات‌های کشورهای خارجی و ایرانیان مرتبط مهیا شده، کشف شده است.

او در همان زمان اعلام کرد که از این خانه «چهار هزار لیتر مشروب الکلی» کشف شده و دو تبعه ایران با تابعیت مضاعف نیز دستگیر شده‌اند.

منبع:رادیو فردا