احمد خاتمی: مردم تا کی باید بشنوند که در فلان اجتماع عده ای رقصیدند/ اطاعت از ولایت فقیه لازم است

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردمی که صابون گرانی بر تنشان مالیده شد در این روز آمدند بگویند ما به ارزش های انقلاب وفاداریم، مسئولان شما بیشتر بجنبید.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت‌‌الاسلام احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در اجتماع عظیم علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در لبیک به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اسلامی که در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: امروز تقویت اسلام ناب، تشیع و مکتب اهل بیت به تقویت ولایت گره خورده است.

وی گفت : رهبر انقلاب عقب افتادگی کشور در زمان طاغوت را به روشنی در بیانیه تشریح کردند، ۵۰ سال تمام در این کشور اخلاق ستیزی، دین ستیزی، مردم ستیزی و استقلال ستیزی حاکم بود و در همین مدرسه فیضیه جلادان طاغوت با تهاجم به آن، این مکان را تبدیل به میدان جنگ کردند.

او خاطرنشان کرد: برخی نمی‌توانند دیروز سیاه و روزهای پر از خفقان را بپذیرند، چه بگویم از کسانی که با وقاحت بیان می‌کنند که آزادی دیروز بیشتر از امروز بود.

او مطرح کرد: در عرصه علم و فناوری، در ایجاد زیرساخت های حیاتی، اقتصادی و مردمی، به اوج رساندن مشارکت مردمی و غیره نیز جمهوری اسلامی پیروزی های بزرگی به دست آورده و در زمان طاغوت یک انتخابات با مشارکت مردم برگزار نشد، اما به برکت انقلاب اسلامی، مردم بیش از ۳۵ بار پای صندوق رای آمدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: مردم امروز به خوبی می‌توانند مسائل سیاسی را تحلیل کنند، در عدالت هنوز به قله نرسیدیم اما اینکه کسی بگوید هیچ گامی برای عدالت برداشته نشده اشتباه است.

خاتمی اضافه کرد: ایستادگی روزافزون در برابر قلدران جهان از برکات انقلاب اسلامی بوده و پس از سقوط شوروی سابق آمریکا قصد ابرقدرت شدن داشت، اما به فضل خدا کسانی که آمریکا را به زیر کشاندند، ملت بزرگ ایران بودند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: تقویت ایمان به خدا و وعده های او از مهمترین ویژگی هایی بوده که ما را در انقلاب پیروز کرد و برخی از جلوه های بی دینی و بی حجابی های فزاینده عادی نبوده و توطئه دشمن است.

او گفت: اسپانیا و اندلس با گناه و فحشا از طومار دین حذف شد، دین می گوید دزدی نه، اختلاس نه، غارتگری نه و همین دین بی حجابی را نیز دهن کجی به اسلام می‌داند.

خاتمی ادامه داد: مردم تا کی باید بشنوند که در فلان اجتماع عده ای رقصیدند، مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این وضع باشند.

او مطرح کرد: اطاعت از ولایت فقیه دومین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که ولی فقیه تنها یک رهبر سیاسی نبوده و جانشین عام امام زمان است.

خاتمی تصریح کرد: امروز بدترین منکر در این کشور ناراضی کردن مردم بوده و من این بشارت را به همگان می‌دهم که این پیان فشارهای دشمنان است و ملت ایران با مقاومت خود آمریکا را به زانو درخواهد آورد.

استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد: این کشور، کشور اهل بیت بوده و اجازه نخواهیم داد پای دشمنان با لوایح استکباری به داخل باز شود.

منبع:پژواک ایران