شهرک ویلایی باستی هیلز-لواسان امپراتوری برای ژنرال های نظام

-مالک اراضی شهرک غلامحسین مطهری‌اصل رییس هیات مدیره شرکت «نوید زر شیمی» و «امیرکبیر» است.

-ورود شهروندان عادی به داخل شهرک باستی هیلز ممنوع است و اطراف آن با دیوارهای بلند محصور شده.

-در لواسان این قبیل تخلف‎ها بسیار زیاد است. در یک نمونه، یک میلیون مترمربع زمین کشاورزی با زد و بند تغییر کاربری پیدا کرده و تبدیل به زمین مسکونی می‎شود و ارزش آن یک شبه به میلیاردها تومان می‎رسد. کم نیستند آقازاده‎های سپاهی که رد پای آنها در معامله این زمین‎ها و ساخت و ساز ویلاها دیده می‎شود.

کیهان لندن - تلویزیون اینترنتی «آوانت» که در ایران فعال است و محتوای چندرسانه‌ای در قالب‌های گزارش، گفتگو و مستندهای سیاسی و اجتماعی تولید می‎کند در گزارشی به موضوع شهرک‎سازی‎های غیرمجاز و خارج از محدوده در منطقه ییلاقی لواسانات در شمال شرقی تهران پرداخته است.

0005.jpg

ویلاهای لوکس لواسان در دامنه کوه بر روی ارتفاعات که متراژ بسیاری از آنها بالای دوهزار متر است و ویژگی آنها تراس‎های استخردار و درختکاری شده با منظره‌ی سد لتیان است***

این گزارش گوشه‌ای از زد و بندهای مسئولان و مدیران شهری را زیر ذره‎بین گذاشته و نشان می‎دهد افراد صاحب‎نفوذ چطور با استفاده از رانت، زمین‎های کشاورزی و کوهستانی را از مسیر قانونی وارد اراضی شهری می‌کنند و بی‎تفاوت به تخریب محیط زیست زمین‎ را می‎بلعند و با رقم‌های نجومی معامله می‎کنند.

«آوانت» در این مستند سراغ «باستی هیلز لواسان» رفته است. شهرک خصوصی که در حال حاضر بزرگترین شهرک ویلایی آن منطقه است و مالک اصلی زمین‎های آن غلامحسین مطهری‌اصل رییس هیات مدیره شرکت «نوید زر شیمی» و «امیرکبیر» است. وی از کسانی است که روزنامه اقتصاد به آنها لقب «ژنرال‌های تدبیر و امید» داده است

او سابقه زیادی در گرفتن مجوز دارد از جمله زمین‎های باغ در اندرزگو در فرمانیه تهران که تبدیل به برج‎های مرکز خرید «سانا» شدند. نام کارخانه پتروشیمی مطهری‌اصل برگرفته از نام پسرش نوید است که اتفاقاً در سایه مفتخواری‎های پدر زندگی لاکچری دارد.

از صفحه اینستاگرام نوید مطهری اصل***

سید مهدی صدرالساداتی از طلابی که خود را عدالتخواه معرفی می‎کند و در اینستاگرام‌ و تلگرام‎اش به افشای رانتخواری‎ها و اشرافیگری‌ مسئولان جمهوری اسلامی و آقازاده‎هایش می‎پردازد با انتشار این تصاویر نوشته، «بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست؟ آن روز یوم‌الله است که دیگر مثل یوم الله ۲۲ بهمن نیست.»

او با اشاره به محافظه‎کاری مسئولان و ضابطین در نظام برای پیگیری این مفاسد نوشته «یقین بدانید مسئولان معروف خود را جلو نمی‎اندازند» و پرسیده «چگونه می‎شود بدون هماهنگی آنها در جمهوری اسلامی چنین غلط‎هایی کرد؟»

در توضیح مستند «آوانت» آمده «بعد از تخلفات اضافه‌بنا و اضافه‌طبقات در لواسان، این بار با پدیده‎ای جدید آشنا شوید؛ تغییرکاربری زمین‎های چندصدهزار مترمربعی با یک امضا!»

باید توجه کرد سازندگان این مستند جوانانی هستند انقلابی و آرمانگرا نزدیک به هسته‎های قدرت در جناح اصولگرایان که گرچه در پی افشای مفاسد هستند اما به وضوح در محتوای برنامه‏‌های آنها خط و خطوط جناحی و باندی آشکار است. در همین گزارش هم گرچه تلاش می‎شود نقش مدیران شهری در دولت حسن روحانی پررنگ جلوه داده شود اما این تخلفات سابقه طولانی دارد و بسیاری از فسادهایی که افشا می‌‏شود در دولت احمدی‎نژاد ریشه دارند.

بنا به خبرهای رسیده به کیهان لندن، فرزندان تعدادی از فرماندهان سپاه قدس نیز در سال‎های اخیر در لواسان اقدام به ساخت و ساز ویلا در مناطق خارج از محدوده کرده‌اند که در مواردی رشوه لازم را به مدیران گردن کلفت‎تر پرداخت نکرده‌اند و در نهایت ویلاهایی که با هزینه‎های بسیار هنگفت ساخته شده توسط شهرداری با لودر تخریب شده! در یک نمونه این اتفاق حدود شش ماه پیش در حالی برای آقازاده‎های یکی از فرماندهان سپاه افتاد که پدر سردار «الف- الف- چ» در ماموریت سوریه بود.

lavasan.jpg

 

منبع:کیهان لندن