لاریجانی پس از اظهارات امام جمعه کرج سخنرانی خود را لغو کرد

 

larijani_020119.jpgبه گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی دوازدهم بهمن ۵۷ پس از سال‌ها دوری از وطن به ایران آمدند و مردم با حضور پرشور خود بزرگ‌ترین مراسم استقبال تاریخ را رقم زدند.

خطیب جمعه کرج گفت: ۴۰ سالگی انقلاب آغاز مرحله جدید حرکت انقلاب است، چقدر دست‌وپا زدند که امروز واقع نشود اما نتوانستند. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: امیدواریم شاهد گسترش و استحکام بیش‌ازپیش آرمان ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی باشیم، امروز بسیاری از اهداف انقلاب به ثمر رسیده است

آیت‌الله حسینی همدانی بیان کرد: امروزه دشمنان انقلاب ضعیف‌تر از همیشه و دوستان انقلاب عزیزتر از همیشه هستند آمریکا در این ۴۰ سال برای ما مشکلات زیادی درست کرد اما همیشه بازنده بوده و خواهد بود.

وی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه گویا انتخاب سخنران مراسم روز ۲۲ بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، گفت: عده‌ای به این انتخاب اعتراض دارند، هفته آینده راجع این موضوع بحث می‌کنیم که وظیفه ما چه خواهد بود، یک‌هفته‌ای به دوستان وقت می‌دهیم ببینیم تدبیری می‌اندیشند یا خیر.

خانه ملت نوشت: دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که علی لاریجانی پس از شنیدن سخنان امام جمعه کرج، سخنرانی خود در این شهر در روز ۲۲ بهمن را لغو کرده است.

در اطلاعه دفتر رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: در پی حواشی به وجود آمده درباره سخنران مراسم ۲۲ بهمن کرج و در راستای حفظ وحدت، سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این روز در کرج لغو شد.

در اطلاعیه دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: آنگونه که در رسانه ها آمده امام جمعه محترم کرج در خطبه های روز گذشته فرمودند: «گویا انتخاب سخنران روز ۲۲ بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، عده ای به این انتخاب اعتراض دارند. هفته آینده راجع به این موضوع بحث می کنیم که وظیفه ما چه خواهد بود. یک هفته ای به دوستان وقت می دهیم ببینیم تدبیری می اندیشند یا خیر.»

این اطلاعیه می افزاید: رئیس مجلس براساس اصرار جناب آقای لطفی قائم مقام محترم آیت الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخنرانی روز ۲۲ بهمن را پذیرفتند و تصور این بود که با آقای امام جمعه هماهنگی شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: آقای لاریجانی وقتی مطالب ایشان را شنید سخنرانی خود را لغو کرد و گفت: مسئله در حدی نیست که ایشان به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته ای بدهند.
این اطلاعیه می افزاد: امروز کشور به وحدت نیاز دارد و مخصوصاً راهپیمایی ۲۲ بهمن بایستی مظهر وفاق در کشور باشد و آقای امام جمعه خودشان سخنرانی کنند یا هر کسی که مطلوبشان هست، دعوت کنند.

منبع:مهر