سردار اشتری : نمی گذاریم حادثۀ دانشگاه آزاد به بحران تبدیل شود

 
mediaسردار حسین اشتری فرماندۀ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.Tasnim

سردار پاسدار حسین اشتری، فرماندۀ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه دوازدهم دی ماه در جمع فرماندهان نیروی انتظامی استان خراسان رضوی گفت که نیروی انتظامی اجازه نمی دهد که حادثۀ دانشگاه آزاد، واحد علوم و تحقیقات، به بحران تبدیل شود. او مدعی شد که دشمنان جمهوری اسلامی در حال بهره برداری از این حادثه و تبعات آن هستند.

 
 

حسین اشتری تأکید کرد که رهبر حکومت اسلامی ایران، علی خامنه ای، در ملاقات با فرماندهان و معاونان ارشد نیروی انتظامی "بر ضرورت آمادگی نیروی انتظامی برای انجام مأموریت هایش تأکید کرد."

حسین اشتری در ادامه سخنان امروزش در مشهد از اعتراض های سال های ٧۸، ٨٨ و همچنین اعتراض های سراسری سال گذشته تحت عنوان فتنه یاد کرد و افزود که نیروی انتظامی توانست تمام این ناآرامی ها را خاموش کند.

در اظهاراتی جداگانه، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، مدعی شد که "عده ای از جناح های سیاسی و افراد خارج از کشور می خواهند از حادثۀ واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بهره برداری کنند." دادستان کل کشور در ادامه افزود : "دشمن از تجمعات سوءاستفاده می کند. اطلاعاتی که ما داریم این است که دشمن مانند مگس به دنبال نقطه ای می گردد که آنجا جمع شود و علیه نظام اقدام کند." حجت الاسلام منتظری سپس گفت : "در حضورم در دانشگاه آزاد نشانه هایی دیدم که عدۀ اندکی برای سوءاستفادۀ دشمن زمینه سازی می کردند."

در نتیجۀ واژگون شدن اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، دست کم ده نفر کشته و شمار دیگری از دانشجویان زخمی شدند. تحقیقات مقدماتی نشان می دهند که این حادثه در نتیجۀ نقص فنی روی داده و اتوبوس حامل دانشجویان سال ها معاینه فنی نشده بود. در اعتراض به این حادثه صدها نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری تجمع خواستار برکناری مدیران دانشگاه آزاد به ویژه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی، شدند.          

منبع:پژواک ایران