انفجار در چابهار تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است

 
انفجار چابهار

مقامات استان سیستان و بلوچستان تایید کرده‌اند که در شهر چابهار انفجاری روی داده است. گزارش‌های خبری حاکی از آن است که انفجار در ستاد نیروی انتظامی روی داده است.

روز پنجشنبه، ١٥ آذر (٦ دسامبر) خبرگزاری تسنیم به نقل از محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گزارش کرد که یک بمب در نزدیکی یک مقر نیروی انتظامی چابهار منفجر شده و چند زخمی برجای گذاشته است. خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - از کشته شدن چند تن در این انفجار خبر داده است.

در جدیدترین خبر در این زمینه، خبرگزاری تسنیم اسامی یک ستوان یکم و یک سرباز نیروی انتظامی را به عنوان کشته شدگان این حمله منتشر کرده است. راننده این خودرو نیز در اثر انفجار کشته شده است.

شبکه خبر رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی در گزارش‌های اولیه خود اظهارات رحمدل بامری، سرپرست فرمانداری چابهار را پخش کرد که اهظار داشت این انفجار یک "حمله انتحاری" بوده که در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح پنجشنبه به وقوع پیوسته است.

وی افزوده است که عامل این حمله انتحاری، مواد منفجره را در یک وانت نیسان جاسازی کرده بود و "قصد ورود به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار را داشت که با مقابله نیروهای انتظامی موفق به ورود نشد و در ورودی مقر مواد را منفجر کرد."

وی از زخمی شدن چند نفر خبر داد و گفت که تعدادی زن و کودک هم در میان زخمی‌ها هستند. منابع خبری دیگر نیز شنیده شدن صدای انفجار شدید در یکی از خیابان‌های چابهار را گزارش کرده و گفته‌اند که نیروهای امنیتی و امدادی به محل اعزام شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار گفته است که بیست و هفت نفر در این انفجار زخمی شده‌اند که حال یکی از آنان وخیم است. وی گفته است تعدادی غیرنظامی از جمله زن و کودک در میان زخمی شدگان هستند.

خبرگزاری فارس به نقل از آقای بامری از کشته شدن دست‌کم سه نفر خبر داده و گفته است که انفجار در مقر نیروی انتظامی روی داده است. این خبرگزاری تعداد زخمی‌ها را بیست و سه نفر گزارش کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان گفته است که "براساس شنیده‌ها" سرهنگ حیدرعلی کیخواه مقدم، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چابهار در این انفجار کشته شده اما محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم این خبر را تکذیب کرده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گفته است که پس از انفجار این وانت، "تعدادی از اشرار" به تیراندازی مبادرت کردند اما با شلیک ماموران انتظامی کشته شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

 

چابهارچابهارچابهار
 
تصویر از حوالی محل انفجار

 

منبع:بی بی سی