علم‌الهدی: تنگه هرمز مین‌گذاری شده و ایران تمام مین‌گذاری‌ها را پاسداری می‌کند

 
alamahadi_110218.jpgآیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به سیزدهم آبان‌ماه، روز استکبارستیزی، اظهار کرد: 13 آبان امسال در تقارن با اربعین حسینی(ع) قرار گرفته است. اربعین نمایشگاه استکبارستیزی بود و آنچه که تمام مجاهدات اهل‌البیت سیدالشهدا در فصل دوم انقلاب کربلا، یعنی فصل اسارت، تبلور پیدا کرد در جریان اربعین و در روز اربعین به عنوان روز تمام و کمال فصل دوم انقلاب بود.
 
علم‌الهدی افزود: آن روز که امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مردم فکر کردند که امام دارد شعار می‌دهد و عصبانی است، اما چهل سال عمر انقلاب ما ثابت کرد که این کلام یک کلام وحی‌مانند بود که در کلام امام جاری شد و ثابت کرد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. آمریکا در هر دوره‌ای شکست خورد و در این دوره هم شکست می‌خورد.
 
وی بیان کرد: آمریکا می‌گوید نمی‌گذارد یک قطره نفت از ایران صادر شود و در برابر این جمله مقام معظم رهبری و تمام شخصیت‌های کشوری می‌گویند اگر قرار باشد یک قطره نفت از ایران صادر نشود، یک قطره نفت از خاورمیانه و تنگه هرمز نیز صادر نخواهد شد.
 
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که «این گفته شعار و تهدید نبوده و برابر واقعیت است»، گفت: این یک واقعیت است و من آن را از خودم نمی‌گویم واین مسئله تحلیل شخص من نیست. یک وقت خیال نکنید بنده آمده‌ام و اطلاعات نظامی کشور را در نمازجمعه بیان می‌کنم. این تحلیلی از فرانس ژیرس که استاد دانشگاه جنگ است که در مقاله‌ای در مجله جنگ جهانی(world war) رویارویی ایران را با کشورهای عربی و آمریکا توضیح می‌دهد.
 
وی ادامه داد: بر اساس این تحلیل تنگه هرمز مین‌گذاری شده و ایران تمام مین‌گذاری‌ها را نظارت و پاسداری می‌کند. روزانه ۳ کشتی نفتی عربستان سعوی از تنگه هرمز عبور می‌کند. اگر قرار شد کار به جایی برسد که نفت ایران صادر نشود ساعت ۵ صبح هر روزی که اراده کنیم ۳ کشتی نفتی عربستان سعودی مصادر شده، نفتشان را مصادره می‌کنیم و پرسنلشان را هم اسیر می‌گیریم.
 
علم‌الهدی افزود: ایشان می‌گوید که در درجه اول بعد از مصادره در سکو میدان مشترک نفتی امارات و قطر توسط ایران بسته می‌شود. اگر بنا باشد، با یک موشک ایران کل پایگاه وفاق قطر تعطیل خواهد شد. آن‌ها در صدد مقابله برمی‌آیند که از هوا به ایران حمله کند، ۶ فرودگاه بین‌المللی دبی، ابوظبی، شارجه، ریاض، جده و دوحه و بحرین در همان لحظه هدف موشک قرار می‌گیرد و ارتباطشان قطع می‌شود. تنها در فاصله ۳۰ دقیقه تمام مسیرهای هوایی و دریایی کشورهای خلیج فارس در شلیک موشک ما منهدم خواهد شد و همه راه‌ها قطع می‌شود.

 

وی در ادامه بیان این تحلیل، گفت: دو پایگاه نظامی اتئلاف نظامی حاشیه خلیج فارس با موشک‌های نقطه‌زن ایران از به کلی از کار می‌افتد و قدرت نظامی‌شان به نصف کاهش می‌یابد. به محض دستور ایران، موشک‌های قادر که همراه با فناوری آن به انصارالله داده شده، برای نابودی تأسیسات نفتی پالایشگاه آرامکو عربستان کافی است و تمام تأسیسات نفتی عربستان را از کار می‌اندازد.
 
امام جمعه مشهد اضافه کرد: آمریکا و متحدانش هنگامی می‌آیند که دارندگان نیمی از ثروت جهان، یعنی چهارپنجم سوخت فسیلی جهان، در زمان کوتاهی به عصر حجر بازگشته‌اند و وجود ندارند. کل اقتصاد جهان که عمدتاً صاحب آن‌ها این کشورهای عرب هستند از کار می‌افتند و قیمت نفت در همان لحظه به بشکه‌ای ۴۰۰ دلار می‌رسد.
 
وی تصریح کرد: این استاد جنگ که برخی می‌گویند رئیس اتاق جنگ ناتو نیز هست، می‌گوید که در این وضعیت شلیک موشک‌های ایران تنها دو پایگاه موشکی، دبی، منامه، ابوظبی، شارجه، کویت، جده و ریاض و... را نابوده کرده و ۱۱۰ پایگاه موشکی دیگر ایران دخالتی نمی‌کنند. بنا بر تشخیص این فرد اگر بنا شد ایران تصمیم بگیرد یک قطره نفت از منطقه خارج نشود به فاصله نیم ساعت همه کشورهای حاشیه خلیج فارس نابود خواهند شد و به فاصله یک ساعت هم دو کشور بزرگ امارات و عربستان نابود می‌شود. یک ساعت و نیم می‌گذرد و آمریکا هیچ چیزی در این منطقه ندارد. این در حالی است که هنوز سراغ اسرائیل نرفته‌ایم.
 
وی اظهار کرد: آقایانی که می‌گویند جنگ اقتصادی است آرایش‌گری نظامی خودشان در این جنگ چیست؟ آقایان اقتصادی در دولت و مجلس چه برنامه‌ای برای این جنگ دارند چه آرایش‌گری اقتصادی دارد؟ دو سه وزیر تازه‌نفس به وزارتخانه‌های اقتصادی آمده‌اند، آیا این افراد از این جنگ خبر دارد یا ندارد؟ اگر خبر ندارند که چگونه به وزارت رسیده‌اند و اگر خبر دارند بگویند برنامه‌شان در تقابل با این جنگ اقتصادی چیست؟ شما وزیر نشده‌اید که یک ساختمان وزارت‌خانه را مدیریت کنید. شما وزیر شدید که در صف اول مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا قرار بگیرید. برنامه‌ها و آرایش شما در این جنگ اقتصادی چیست؟ به مردم بگویید تا بدانند برنامه شما چیست.
 
علم‌الهدی اضافه کرد: این حرف امام که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، حرفی قطعی است و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. حتی اگر شما هیچ کاری نکنید مردم به صحنه می‌آیند و با مقاومت همه چیز را جواب می‌دهند و این هم قدرت نظامی ما است، اما در عین حال آقایان چه پدافند و چه آرایشی دارند؟ این مسئولین چه برنامه‌ای دارند؟ به مردم بگویند تا مردم در جریان قرار بگیرند.

منبع:پژواک ایران