مظنون پرونده بسته‌های انفجاری از هواداران متعصب ترامپ است

طرفداران ترامپ مدعی شده بودند که ارسال بسته‌های انفجاری توطئه نیروهای چپ‌گرا برای بدنام کردن او بوده است. اکنون تحقیقات پلیس فدرال آمریکا آشکارا نشان می‌دهد که مظنون اصلی این پرونده از هواداران دوآتشه ترامپ بوده است.
    
سزار سایوک، مظنون پرونده ارسال بسته‌های انفجاری در آمریکا

سزار سایوک، مظنون پرونده ارسال بسته‌های انفجاری در آمریکا

مسئولان دولت آمریکا تا لحظه انتشار این گزارش از انتشار اطلاعات پیرامون سزار سایوک، مظنون دستگیر شده پرونده ارسال بسته‌های انفجاری امتناع ورزیده‌اند. این شهروند فلوریدا بر اساس یافته‌های پلیس مظنون به ارسال دست‌کم ۱۳ بسته انفجاری است.

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه ۶ آبان (۲۸ اکتبر) در گزارشی که از واشنگتن ارسال کرده، اطلاعات دقیق‌تری درباره سزار سایوک، مظنون دستگیر شده پرونده ارسال بسته‌های پیشنهادی منتشر کرده است. همه این بسته‌ها به آدرس کسانی ارسال شده بودند که در شمار منتقدان و مخالفان دولت ترامپ بوده‌اند.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد فرد دستگیر شده از طرفداران دوآتشه دونالد ترامپ بوده و متنفر از منتقدان و مخالفان او. این در حالی است که طرفداران ترامپ مدعی شده بودند که بسته‌های انفجاری احتمالا در چارچوب یک توطئه علیه او و توسط نیروهای چپ‌گرا ارسال شده‌اند.

ترامپ و طرفدارانش هدف از این توطئه را بدنام کردن دولت و تاثیر نهادن بر انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا اعلام کرده بودند. اکنون با فاش شدن هویت مظنون این پرونده، این ادعا از اعتبار افتاده است.

درباره سزار سایوک چه می‌دانیم؟

به گفته رسانه‌های آمریکا سایوک یک وانت حمل بار دارد که بر روی شیشه‌ها و بدنه‌ این وانت برچسب‌هایی به سود ترامپ و مطالبی علیه مخالفان او دیده می‌شود. در این برچسب‌ها سه نفر آشکارا مورد اهانت قرار گرفته‌اند: باراک اوباما، هیلاری کلینتون و وان جونز، مجری برنامه تلویزیون خبری سی‌ان‌ان. روی بدنه کامیون سایوک، شبکه خبری سی‌ان‌ان "تهوع‌آور" خوانده شده است.

کنفرانس مطبوعاتی کریستوفر ری، رئيس پلیس فدرال آمریکا درباره دستگیری سزار سایوک

کنفرانس مطبوعاتی کریستوفر ری، رئيس پلیس فدرال آمریکا درباره دستگیری سزار سایوک

لازم به یادآوری است که هم به آدرس سی‌ان‌ان و هم به آدرس کلینتون و اوباما بسته‌های انفجاری ارسال شده بود.

بر روی اکانت‌های سزار سایوک در شبکه‌های اجتماعی نیز مطالبی در تحسین از ترامپ و همچنین در نفرت از مخالفان و منتقدان او منتشر شده است.

طرفداری سایوک از ترامپ چنان آشکار است که جایی برای تردید باقی نمی‌نهد. او از جمله، عضو حزب جمهوریخواه است. حتی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری تصاویری از او در کنار ترامپ دیده می‌شود. 

دبرا گورگیان، مدیر پیتزافروشی که سایوک در آن کار می‌کرده درباره او می‌گوید که سایوک فردی "روان‌پریش" بوده و به‌شدت خشمگین درباره جهان و به‌ویژه متنفر از "سیاهان، یهودی‌ها و هم‌جنس‌گرایان" بوده است.

رونالد لووی، وکیلی که برای یکی از خویشاوندان سایوک کار می‌کند، او را از نظر روانی "بیمار" می‌داند. سایوک تا کنون بارها و در ارتباط با اتهامات گوناگون دستگیر شده است. از جمله اتهامات او می‌توان به خشونت‌خانگی و دزدی اشاره کرد.

سزار سایوک خانه ندارد و گفته می‌شود که در وانت‌بار خود شب‌ها را سپری می‌کند. کارنامه این مرد ۵۶ ساله حکایت از اشتغال او در حرفه‌های مختلف دارد. از فعالیت‌های ورزشی گرفته تا کار به عنوان نظافت‌چی و حتی رقاص برهنه در کافه‌ها. گفته می‌شود که او در رشته دامپزشکی نیز تحصیل کرده است.

پلیس فدرال آمریکا روز جمعه ۲۶ اکتبر از طریق تشخیص اثر انگشت او بر روی یکی از بسته‌های انفجاری موفق به کشف هویت و دستگیری سزار سایوک شده است.

منبع:دویچه وله