احمد جنتی: عده‎ای به فکر براندازی هستند ولی خدا و سپاه نظام را حفظ می‎کنند!

-«جوانان می‎گویند ما مشکل داریم و کسی به داد ما نمی‌رسد، این القائات دشمن هم هست.»

- «ما باید به اینها بفهمانیم مشکل مملکت و شما با شیشه شکستن و اغتشاش حل نمی‌شود.»
-«آن خدایی که چهل سال انقلاب را حفظ کرد باز هم حفظ می‌کند، در درجه اول خدا و بعد سپاهی‎ها و بسیجی‌ها.»

یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ برابر با ۰۸ ژوئیه ۲۰۱۸

احمد جنتی دبیر ۹۱ ساله‌ی شورای نگهبان و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفته باید از عده‌ای که قدرت و بیت‌المال دست‌شان است طلبکار باشیم که چرا وضعیت این چنین است! او از مردم خواسته صبر کنند.


حسام‌الدین اشنا مشاور حسن روحانی در حال بوسیدن دست احمد جنتی

جنتی در نشست کارگروه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرده «باید بشناسیم در چه حال و وضعیتی هستیم. از نظر هجمه‌های دشمن، از نظر نیروهای انقلابی، دولتی، فرهنگی، اقتصادی در چه شرایطی هستیم. اول باید این شرایط را بشناسیم و بعد وظایف خود را مشخص کنیم.»

وی افزود: «وظیفه ما سنگین است. چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همیشه مشکلات گوناگون داشته‌ایم. انقلابی که می‌خواهد دگرگونی ایجاد کند با آرامی روبرو نیست؛ اما مسئله این است که دشمن روز به روز مسائل را بیشتر می‌کند و عده‌ای هم به دشمن می‌پیوندند.»

جنتی با بیان اینکه باید «مطیع رهبری باشیم» گفته «تعدادی از جوان‌ها مشکلات را می‌بینند، بیکاری، بی‌سوادی وضعیت اقتصادی حاکم است و داد این جوانان در می‌آید. می‌خواهند بگویند ما مشکل داریم و کسی به داد ما نمی‌رسد. اساس این است و القائات دشمن هم هست. ما باید به اینها بفهمانیم برادر و خواهر مشکل مملکت و شما با شیشه شکستن و اغتشاش حل نمی‌شود؛ اگر بخواهید کاری شود باید از راه‌های معقول پیش بروید.» معلوم نیست جنتی این حرف‌ها را به کدام «برادر و خواهر» می‌گوید! زیرا در تظاهرات اعتراضی مردم همواره آرامش را حفظ کرده‌اند و این مأموران خود جمهوری اسلامی هستند که دست به تخریب اموال عمومی و شخصی می‌زنند!

او با این ادعا که «مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب مجاهدانه و علی‌وار کار کرده‌اند» تلاش کرده مردم را از تغییر بترساند و هشدار داده «اگر این نظام دگرگونی پیدا کند ببینید دشمن چه بلاهایی به سر مردم می‌آورد.»

وی سپس ساده‌لوحانه گفت: «اینکه می‌گویند نه غزه و نه لبنان، اگر خدمات اسلامی نبود چه می‌شد؛ آمریکا، اسرائیل، منافقین و داعش چه می‌کردند؟ چه برای ما می‌گذاشتند؟ اگر ما در غزه، لبنان، سوریه و عراق نبودیم چه می‌شد؟ این داعشی‌ها درنده و وحشی بودند اینها با برادر ما در عراق و سوریه چه می‌کردند؟ حاضر شده بودند که به مرزهای ما بیایند. اگر امروز ناموس ما محفوظ است برای همین است. ما در جاهای مختلف به ندای مظلومین لبیک گفتیم.» جنتی هم مانند دیگر زمامداران متحجر جمهوری اسلامی نگفت یکی از دلایل شکل گرفتن داعش و درگیری‌های فرقه‌ای، تلاش حکومت ایران برای صدور انقلاب اسلامی و گسترش شیعه‌گری بوده است.

عده‎ای به براندازی فکر می‎کنند، خدا نظام را حفظ می‌کند

جنتی در بخش دیگری از سخنان‌اش گفته «عده‌ای به براندازی فکر می‌کنند که این نظام برود و نظام دیگری بیاید. باید گفت می‌شود جلوی قاچاق و فساد را گرفت. می‌توان جلوی قاچاق را گرفت، تولید را بالا برد و اشتغال ایجاد کرد. چه کسی باید بکند؟ دولت. مردم جای طلبکاری احساس ناامیدی می‌کنند. باید به مردم امید دهیم.»

جنتی می‌خواهد به این مردم امید دهد

وی خاطرنشان کرد: «دیگر از زمان جنگ بدتر چیست؟ خداوند کمک می‌کند. تا جایی که می‌توانیم باید جوانان را توجیه کنیم، باید بفهمند باید تحمل کنند این مسائل را؛ چرا که قابل حل است. آن خدایی که چهل سال انقلاب را حفظ کرد باز هم حفظ می‌کند. درجه اول خداست و سپاهی‌ها و بسیج لشکر خدا هستند. باید مواظب باشیم بی‌اعتمادی و ناامیدی بر بچه‌های ما حاکم نشود.»

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود گفته «خیال نکنند که حالا تنها راه اغتشاش و در و پنجره شکستن است. نه! اینها جز ضرر هیچی ندارد. گرفتاری اضافه برایتان ایجاد می‌کند. ما باید به این‎ها امید بدهیم. ما مشکل داریم اما قابل حل هستند.»

از حرف‌های جنتی نگرانی از آینده نظام و پیچیده‎تر شدن بحران‎ها کاملا پیداست. او از مردم خواسته صبر کنند همچنان که علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی هفته گذشته خواسته بود مردم شش ماه صبر کنند تا اوضاع بهتر شود اما هیچیک از اینها نمی‌گویند چرا و بر اساس کدام برنامه و مدیریت و با کدام ساز و کارها قرار است اوضاع بهتر شود! اگر چنین کاری از جمهوری اسلامی بر می‌آمد چرا اصلا اوضاع خراب شده است؟!

منبع:پژواک ایران