حسین سلامی: پس از حمله به نیروهایمان در سوریه، با موشک به اسرائیل پیغام دادیم

 

hosein-salami1.jpg

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه T۴ را بمباران کرد‌ند ‌تصور نمی‌کردند ‌پاسخی دریافت ‌کنند اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار حسین سلامی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: از محضر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه محترم مشهد صمیمانه تشکر می‌کنم که این توفیق و شرف حضوری که برای بنده حقیر در این روز شریف و مقدس و معنوی حاصل شد. عزیزان، 70 سال از غرس یک شجره ملعونه یک شجره خبیثه در جهان اسلام که توسط سیاست انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها کاشته شد می‌گذرد.

سردار سلامی افزود: 70 سال است خنجری زهرآگین در پهلوی امت اسلام فرو رفته و همه مصیبت‌های عالم اسلام ناشی از موجودیت یافتن یک رژیم مصنوعی و جعلی و بی‌ریشه در تاریخ و فاقد هویت به نام اسرائیل است؛ اسرائیلی که سبب شده یک ملت به نام فلسطین از سرزمین مادری خود محروم و آواره شود و آنان که در سرزمینشان مانده‌اند حبس و محاصره شده و تحت شدیدترین تهاجمات قرار بگیرند و کودکانشان شب و روز زیر آوارها دفن شوند. کودکان از دیدن پدر و مادرشان برای همیشه محروم شوند و یک جنایت مستمر تاریخی در منظر همه جهانیان این آشکارترین نماد جنایت آمریکا و اسرائیل و انگلیس در طول حیات بشر است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی نه فقط برای بقای فلسطین یک تهدید است بلکه همه جهان اسلام را تهدید می‌کند و فلسفه شکل گیری آن این است که جغرافیای سیاسی و امنیتی آمریکا از هزاران مایل آن سوی اقیانوس‌ها به سرزمین اسلامی منتقل و یک سرپل سیاسی و نظامی مطمئن شکل گیرد و انباری از سلاح‌ها را شکل گیرد. برد موشک‌های آمریکا را علیه جهان اسلام 12 هزار کیلومتر نزدیک می‌کند و اهرم کنترل سیاست آمریکا علیه جهان اسلام است.

وی افزود: امام منطق محو اسرائیل را به عنوان مفهومی نوین در ادبیات سیاسی جهان رایج کرد و نفس تازه شد و فلسطین جان گرفت و از آن به بعد رژیم صهیونیستی در ترس و توهم و نگرانی از بقا فرو رفت و پس از آن رهبر معظم انقلاب با بسیج عالم اسلام و حمایت از گروه‌های جهادی ترس را به قلب سرزمین اشغالی فرستادند. از آن به بعد صهونیست‌ها در هیچ جنگی علیه مسلمانان پیروز نشدند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: آنهایی که صحبت از نه غزه و نه لبنان می‌کنند به این موضوع توجه داشته باشند که ایران پس از انقلاب اسلامی، عامل برهم زدن معادلات شده است. امروز اتفاق بزرگی رخ داده است، رژیم صهیونیستی زمانی آرمان از مدیترانه تا فرات را در نقشه‌های جغرافیایی خود در نظام آموزشی تدریس می‌کرد و سیاست «من البحر الی النهر» جزو سیاست آنها بود و آمریکا به دنبال ایجاد کمربند امنیتی پیرامون این رژیم بود.

وی افزود: مصر با قرارداد کمپ دیوید در آستانه انقلاب اسلامی ایران، رژیم اسرائیل را به رسمیت شناخت اما سوریه و لبنان با الهام از انقلاب اسلامی فعالیت خود را دنبال کردند و امروز دروازه آتش از طریق لبنان و سوریه به روی رژیم صهونیستی گشوده شده، امروز هفت سال است که سوریه را تحت شدیدترین تهاجمات قرار داده‌اند و این مهم به این دلیل است که یک معمای امنیتی نزد رژیم صهیونیستی وجود دارد و آنها می‌دانند مادامی که امنیتشان تامین نشود میان مرگ و زندگی دست و پا می‌زنند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه امروز در سوریه ارتش بین‌الملل اسلامی شکل گرفته و صهونیست‌ها صدای مسلمانان را در نزدیکی جولان می‌شنوند اظهار داشت: امروز قدم‌هایی منتظر دستور هستند تا سنت الهی بر محو این رژیم ستمکار منتهی شده و تیر خلاص را به این رژیم بزنند. هیچگاه این چنین بقای رژیم صهیونیستی در معرض خطر نبوده است.

فلسطینی‌ها روزگاری با سنگ و فلاخن می‌جنگیدند و امروز به موشک مجهز هستند گفت: این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازهاست.

وی با بیان اینکه فلسطینی‌ها روزگاری با سنگ و فلاخن می‌جنگیدند و امروز به موشک مجهز هستند گفت: این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازها است و هرچه به عقب‌تر و عمق بازمی‌گردید شاهد هستید یک نظام نیرومند سیاسی و نظامی در جهان وجود دارد که بیرق مبارزه با ستم را برافراشته و آن نظام، ایران بزرگ است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود‌: ایرانی که به برکت یک رهبری خردمند و حکیم و با منطق قرآن به مدیریت دنیای جهادگر اسلام می‌پردازد و در نقشه سیاسی خود غلبه بر مشرکان و ستمکاران و مستکبران را در دستور کار قرار داده است. او(ایران) مسلمانان را به جهاد دعوت می‌کند و امروز روح جهاد در کالبد ملل مسلمان دمیده شده و جوانان باغیرت اسلامی به نبرد با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و متحدانشان افتخار کرده و شهادت برایشان شرف است و این قوت اصلی ماست.

سردار سلامی تاکید کرد: هرچه زمان گذشته است این رژیم و متحدانش ضعیف‌تر شده‌اند. به جنگ 33 روزه و 22 روزه و 11 روزه نگاه کنید. دشمنان رژیم صهیونیستی قدرتمند شده و ساختار قدرت شکل داده و مجهز و مسلح و دارای آرمان و هدفند و در مقابل، صهیونیست‌ها متوقف شده و آنها از مرگ می‌ترسند. همه اینها به زندگی حریص هستند و دوست دارند 1000 سال عمر کنند. حتی اگر 1000 سال نیز عمر کنند از عذاب رهایی نمی‌یابند و این سنت الهی و سرنوشت محتوم آنان است.

وی افزود: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرده و تعدادی جوان را به شهادت رساندند تصور داشتند پاسخی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند پشتیبانی آمریکا و انگلیس می‌تواند جبهه مقاومت را در ارعاب فرو برد و فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.

به صهیونیست‌ها می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است تصریح کرد: باید تسلیم یک سرنوشت محتوم شوید.

سردار سلامی ادامه داد: اکنون بنگرید و ببینید که اینها چگونه در هراس هستند. باور کنید چند ماهی است که خواب از چشم مقامات اسرائیلی ربوده شده و همیشه در سفر هستند و نگران هستند زیرا خطر جدی است و دشمن نیرومند است. آنها به آمریکا تکیه کرده و به آنها می‌گوئیم آمریکایی‌ها نمی‌توانند از رژیم دست نشانده خود حمایت کنند. آیا توانستند شاه و حسنی مبارک را از خطر سقوط نجات دهند و آیا توانستند بن علی در تونس را حفظ کنند؟

وی با اشاره به اینکه به اسرائیل می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است تصریح کرد: باید تسلیم یک سرنوشت محتوم شوید. آنها امروز تمام مرز خود را که اصطلاحا مرز آنهاست و اشغالی است همه را به شکل دیوارهای بتونی چند متر ارتفاع مثل یک دژ و قلعه و پادگان درست کرده و همه جا سیم خاردار و دوربین و نگهبان و دیوار بتونی قرار داده‌اند اما بازهم آنها را آرامش نخواهد داد.

وی افزود: هیچ یک از توطئه‌های فعلی آمریکا و متحدانش قوی‌تر از توطئه‌های قبلی نیست. آنها ضعیف‌تر شدند و ما قوی‌تر از قبل هستیم. آنها در ایران مداخله مستقیم نظامی کردند و در توفان شن گرفتار شدند و جز خاکستر چیزی برای رئیس جمهور آمریکا نماند و آبرویی که رفته بود. تفنگدارانشان را گرفتیم و مستاصل شدند و خودمان آزادشان کردیم. محاصره و تحریم کردند اما ایران پیشرفت کرد و به فضا رفت و نیاز خود را تولید و نیروگاه و پالایشگاه ساخت و دارو ساخت و آنها دیدند. تهاجم فرهنگی کردند و جوانانمان به مساجد پناه آورده و مردم ایستادند.

سردار سلامی عنوان کرد: باید گلوی دشمنانمان را در دوردست بفشاریم. آنها نباید فرصت پیدا کنند به ما نزدیک شوند. آنها نباید فرصت تمرکز بر سرزمین ما را پیدا کنند و ما در دورست آنها را تعقیب می‌کنیم و یقه آنها را در نقاط دیگر می‌گیریم. ما و جهان اسلام سرنشین یک کشتی هستیم و امنیت ما به هم پیوند خورده و یک جهان هستیم و اگر از مردم سوریه دفاع می‌کنیم دفاع از مظلوم و دفاع از حریم امنیت کشور است.

سردار سلامی اظهار داشت: امروز پیشرفت فناوری داشته و به بیگانه نیاز نداریم. ملت ایران هوشیار است و به فرمایش رهبری گوش می‌دهد و می‌دانند تا زمانی که از ولی فقیه دنبال کرده آسیب ندارند و این پیام جاودان امام بود.

وی خاطرنشان کرد: دیدید آنها که ولی فقیه نداشتند چه شدند. ذلیل شدند. اشغال شدند و آواره شدند اما ما غیرت علوی در وجودمان است. این غیرت جوانان مسلمان است. آنهایی که فریاد نه غزه نه لبنان را با نیکی هیلی سر می‌دهند بدانند پژواک صدای آمریکا و اسرائیل هستند و جزو ملت ایران نیستند. آنها که کودک غزه را نادیده گرفته و می‌گویند به کودک ایران کمک کنید اینها حتی به کودک ایران هم کمک نمی‌کنند. آنها یک ساعت و یک ثانیه هم در مقابل دشمن نمی‌ایستند. آنهایی می‌ایستند که امروز به غزه کمک کره و دیروز در جبهه دفاع مقدس بودند. اینها فریاد ملت ایران نیست. ملت ایران در هر نقطه‌ای از عالم دشمن را دنبال کرده و اجازه نمی‌دهند این سرزمین تحت خطر قرار گیرد.

منبع:پژواک ایران