دایی بهاره کریمی دختر بچه‌ افغانی: بعد از جراحی ترمیم بکارت گفتند خبر جایی درز نکند

دایی بهاره کریمی: بعد از جراحی ترمیم بکارت گفتند خبر جایی درز نکند

 
ایران وایر: از روز چهارشنبه نهم خرداد، «بهاره» دیگر آن دختربچه پنج ساله همیشگی نیست. «علیرضا ابراهیمی»، دایی‌ دخترک به«ایران وایر» می‌گوید: «از آن روز خواب ندارد. مدام می ترسد، گاهی دست می‌زند، بازی می‌کند، می‌خندد و گاهی بی‌خود و بدون دلیل گریه می‌کند. یک دفعه می‌رود گوشه اتاق کز می‌کند و هر چه صدایش می‌کنیم، انگار نه انگار.»

خبر تجاوز به این دختر بچه ابتدا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بعد «رضا جعفری»، رییس اورژانس اجتماعی در گفت‌و گو با «ایلنا» آن را تایید کرد. در خبرهای اولیه اعلام شد که سه نفر به بهاره تجاوز کرده اند ولی مهدی سلیمانی، مدیرکل اتباع و مهاجرین استانداری اصفهان اعلام کرده که این جنایت توسط یک نفر رخ داده است.

دایی بهاره می‌گوید: «همسایه‌ها  بهاره را پیدا کرده بودند؛ بی‌جان و خونی.»
همسایه‌ها با اورژانس تماس می‌گیرند و بهاره راهی بیمارستان می‌شود: «انگار اورژانس به اطلاعات و پلیس آگاهی خبر داده بود. در بیمارستان ماموران اطلاعات و آگاهی ریخته‌اند بالای سرش. حتی نگذاشته بودند پدر و مادر بالای سر بچه بروند. پزشکی قانونی را هم به بیمارستان آوردند و بچه را به اتاق عمل بردند. بعد هم به خانواده گفتند ما جراحی ترمیمی انجام داده‌ایم، خبر جایی درز نکند. گوشی‌های پدر و مادر بهاره را گرفته‌اند که آن‌ها با رسانه‌ها تماسی نداشته باشند.»

روز گذشته نامه‌‌ای از «محمدجواد ابطحی»، نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس سازمان بهزیستی کشور در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. او در این نامه خواستار برکناری رییس اورژانس کشور به دلیل رسانه‌ای کردن موضوع تجاوز به بهاره شده است.
ابطحی در این نامه نوشته است:«اولا معلوم نیست تجاوز حتمی باشد، ثانیا معلوم نیست انگیزه‌های عامل یا عاملی چه بوده است، ثالثا معلوم نیست تبعه چه کشوری بوده‌اند و رابعا معلوم نیست چند نفر بوده‌اند. بنابراین انتشار این خبر اشتباه بوده است.» 

او هم چنین در این نامه افزوده است: «متاسفانه دشمنان از فرصت سوء استفاده کرده و در شبکه‌های مختلف داخلی و خارجی، اسلام، پیامبر، اهل بیت، امام خمینی، رهبری و مردم شهید پرور شهرستان را آماج افترا و لجن پراکنی قرار داده‌اند.»  

این نامه با واکنش کاربران شبکه‌های مجازی رو به رو شده است. برخی از آن‌ها خواستار بایکوت این نماینده و جلوگیری از ورود او به مجلس در دور بعدی شده‌اند.

«محمود صادقی»، دیگر نماینده مجلس در توییتی، انتساب این نامه به جواد ابطحی را تایید کرده و نوشته است: «ایشان همین الان با بنده تماس گرفت و ضمن تأیید انتساب نامه به خود، با شدت و حدت از مضمون آن دفاع کرد؛ از این که هنوز کم و کیف موضوع معلوم نیست و رسانه ای کردن آن موجب نگرانی خانواده ها و سوء استفاده ضدانقلاب شده، مخصوصا این که محل جنایت شهری است که به نام امام خمینی است.»

خانواده بهاره هم این نامه را خوانده‌اند: «هربار ماموران اطلاعات برای دیدن بهاره و صحبت با او می‌آیند، به ما می‌گویند با رسانه‌ها حرف نزنید. بعد هم می‌گویند متجاوزان افغانستانی بوده‌اند، ایرانی‌ها از این کارها نمی‌کنند. الان هم در این نامه نوشته‌اند که معلوم نیست آن ها تبعه کجا هستند.»

مادر بهاره اما در جواب گفته است: «مگرقاتل "ستایش" و "ندا" ایرانی نبود؟»
اشاره او به سرنوشت «ستایش قریشی» و «ندا علیزاده» است. ستایش دختر شش ساله افغانستانی بود که فروردین ماه 95در محله «خیرآباد» ورامین توسط پسر 17 ساله همسایه ربوده شد، مورد تجاوز قرار گرفت و کشته شد. قاتل ستایش ایرانی بود. قتل این دختر خردسال بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌‌ها داشت.
فروردین امسال هم ندا، دیگر دختر شش ساله افغانستانی در محله «قلعه» مشهد مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید. قاتل او یک مرد 41 ساله ایرانی بود.

دایی بهاره که دو مرتبه برای بهبود وضعیت روحی بهاره روان‌شناس به خانه‌شان آن ها رفته، می گوید: «ماموران اطلاعات یکی دو سری روان‌شناس برایش آورده‌اند و خودشان هم می‌روند و می‌آیند. اما فعالیت آن چنانی ندارند و آن طور که باید، پی گیر نیستند.» 

بهاره فقط از نظر روحی مشکل ندارد، وضع جسمی ‌او هم به هم مناسب نیست: «هنوز بعد از عمل ترمیم، مشکلاتی دارد. ما خودمان او را دکتر می‌بریم. هربار می‌بینم که این بچه درد دارد یا بی‏خود گریه می‌کند، فقط دعا می‌کنم که این نامسلمان‌ها زودتر گرفتار شوند.»

منبع:پژواک ایران