اژه‌ای: ممنوع الورود به ایران نداریم، ممنوع الخروج شاید

 

ejei_052918.jpgایران اینترنشنال - غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه گفته است، هر ایرانی، اعم از هنرمند و بازیگر می‌تواند وارد کشور شود.

سخنگوی قوه قضائیه، این خبر را در واکنش به مرگ بازیگر پیشکسوت و قدیمی ایرانی، ناصر ملک‌مطیعی و مطرح شدن بحث بازگشت هنرمندان خارج از کشور به ایران از سوی افکار عمومی، بیان کرده و گفت: «هر کسی که ایرانی هست و بازیگر و هنرمند فرقی نمی‌کند، می‌تواند به داخل کشور بیاید».

به گزارش ایسنا، محسنی اژه‌ای روز سه‌شنبه ۸ خرداد، در پاسخ به این سئوال که آیا امکان بازگشت هنرمندان به ایران است یا اینکه این افراد با محدودیت روبه رو هستند، گفت: «هیچ ایرانی منعی برای ورود به کشور ندارد. ولی اگر احیانا مرتکب جرمی شده و جرمش قابل گذشت نباشد و شاکی خصوصی داشته باشد، باید پاسخگو هم باشد ولی هیچ کس منع الورود نیست».

محسنی اژه‌ای در حالی وعده داده است که « هیچ ایرانی منعی برای ورود به کشور ندارد» که گزارش‌های نهاد‌های حقوق بشری حاکی از آن است که برخی از ایرانیان دو تابعیتی همچون نازنین زاغری که به وطن خود سفر کرده‌اند، بازداشت و در حال حاضر در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران به سر می‌برند.

بازداشت اخیر ارس امیری، دانشجوی ۳۲ ساله کارشناسی ارشد دانشگاه کینگستون بریتانیا که روز ۲۳ اسفند سال گذشته به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از سوی ماموران وزارت اطلاعات در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مسقر در زندان اوین منتقل شده بود، نیز یکی از ده‌ها مثال عدم امنیت شهروندان دو تابعیتی در بازگشت به ایران است.

پیشتر نیز مقامات ایرانی این وعده‌ها را به شهروندان دوتابعیتی داده بودند.

منبع:پژواک ایران