نورعلی تابنده نمایندگانی را برای مذاکره در مورد وضعیت دراویش معرفی کرد

 

نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۱۷ اسفند منتشر شده، پنج تن را برای مذاکره با مقام‌های مسئول در مورد وضعیت دراویش معرفی کرده است.

در این بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه‌های مرتبط با دراویش گنابادی، از جمله کانال تلگرامی مزار سلطانی بازتاب داشته، علیرضا جذبی، حسینعلی کاشانی، محمد تابنده، غلامرضا هرسینی و میریونس جعفری به عنوان پنج نماینده آقای تابنده برای مذاکره با مقام‌های مسئول معرفی شده‌اند.

آقای تابنده در این بیانیه همچنین با بیان اینکه «با تحریکاتی در وقایع اخیر عده‌ای مبادرت به آتش زدن مساجد و حسینیه‌ها کرده‌اند» افزود که دراویش گنابادی این اعمال را محکوم کرده و از آن «تبری می‌جویند».

او افزوده است که «وب‌سایت‌هایی از قبیل ری استار و مجذوبان نور» ربطی به دراویش گنابادی ندارند و نظرات وی از طریق مشاورانش و وب‌سایت «مزار سلطانی» اعلام می‌شود.

پیشتر وب‌سایت مجذوبان نور اعلام کرده بود که به عنوان یک سایت خبری مستقل فعالیت می‌کند و مطالب آن «لزوماً بیان‌کننده‌ نظرات و دیدگاه‌های بزرگان سلسله‌ نعمت‌اللهی گنابادی» نیست.

نورعلی تابنده، روز ۱۵ اسفند نیز در ویدیویی به طور تلویحی از «حصر خانگی» خود خبر داده و ابراز امیدواری کرده بود که محدودیت‌های اعمال‌شده در مورد او و سایر اعضای این گروه تا عید نوروز رفع شود.
#

منبع:پژواک ایران