نقش موسس بلک‌واتر درایجاد کانال محرمانه بین تیم ترامپ و مسکو

اسناد به‌دست آمده نشان می‌دهند که پیش از انتخابات آمریکا، موسس شرکت امنیتی خصوصی آمریکا، بلک‌واتر، با یک سرمایه‌گذار روس دیدار کرده و مقدمات ایجاد یک کانال محرمانه گفت‌وگو بین تیم ترامپ و مسکو را فراهم کرده است.
روبرت مولر، بازرس ویژه پرونده ارتباط احتمالی ترامپ و روسیه

 

روزنامه "واشنگتن پست" گزارش داده است که روبرت مولر، بازرس ویژه اف‌بی‌آی که درباره "پرونده روسیه" تحقیق می‌کند اکنون مدارک و اسنادی به دست آورده است که نشان می‌دهد دیدار در جزیره سیشل پیش از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، در ارتباط با ایجاد کانال محرمانه بین روسیه و تیم انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. نام فرد یا افردی که این اطلاعات را در اختیار تیم تحقیقاتی مولر گذاشته‌اند عنوان نشده است.

طبق نوشته واشگنتن پست اریک پرینس، موسس شرکت بلک‌واتر با کریل دمیتریف، مدیر یک شرکت سرمایه‌گذاری روسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، در جزیره سیشل ملاقات کرده است.

یک شاهد در این باره گفته است که این ملاقات از قبل برنامه‌ریزی شده بود. پرینس پیشتر گفته بود که این ملاقات از طرف مقامات امارات متحده عربی پیشنهاد شده بود. اما او در آن زمان این موضوع را رد کرده بود که برای "ملاقات یک روس" به آنجا پرواز کرده است.

بیشتر بخوانید: "ترامپ از شاهدان پرونده روسیه کسب خبر کرده است"

بازپرسان پرونده ارتباط احتمالی تیم ترامپ با روسیه اکنون احتمال می‌دهند که ملاقات در سیشل نخستین دیدار برای ایجاد یک کانال محرمانه گفت‌وگو بین تیم ترامپ و مسکو بوده است.

وجود کانال تماس محرمانه بین تیم ترامپ و مسکو چیز تازه‌ای نیست. این موضوع در تابستان افشا شده بود. در آن زمان جرد کوشنر داماد ترامپ این امکان (تماس و گفت‌وگوی محرمانه) را یکی از گزینه‌ها دانسته بود. کوشنر با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشنگتن هم تماس‌هایی داشته است.

منبع:پژواک ایران