یک معترض دیگر به جمع «دختران خیابان انقلاب» اضافه شدروز پنج‌شنبه، ۲۶ بهمن‌ماه، فیلمی کوتاه و عکس‌هایی از یک معترض دیگر به حجاب اجباری در ایران منتشر شد. گفته می‌شود که این معترض در همان محلی حجاب از سر برداشته است که دست‌کم دو «دختر خیابان انقلاب» دیگر دست به اعتراض زدند.

اوایل دی‌ماه گذشته، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد از زن جوان بی‌حجابی که در خیابان انقلاب تهران بر یک بلندی روسری سفید خود را تکان می‌دهد.

این عمل زن جوان بلافاصله به اعتراض به «حجاب اجباری» تعبیر شد و خود او که هنوز از نام و نشانش اطلاع دقیق و موثقی در دست نیست، «دختر خیابان انقلاب» نام گرفت. از این زن جوان تنها نام «ویدا موحد» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

چندی بعد، دختر جوانی روی همان بلندی رفت و روسری خود را به چوبی آویزان کرد و آن را تکان داد. او که «نرگس حسینی» معرفی شده است، «دختر دوم خیابان انقلاب» لقب گرفت.

حال پس از چند روز وقفه، روز پنج‌شنبه بار دیگر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر منتشر شد که نشان می‌دهد یک معترض دیگر به جمع «دختران خیابان انقلاب» اضافه شده است.

 
View image on Twitter
 

تصاویر دریافتی: امروز ۲۶ بهمن، همان «خیابان انقلاب، تقاطع وصال»
فرستنده: «با ماشین کلانتری بردنش.»
 
چه هشتگ برازنده‌ایه این: 

 

آن طور که در پیام‌های اینترنتی آمده است، این زن جوان درست در تقاطع خیابان‌های انقلاب و وصال شیرازی در شهر تهران بر یک پست برق ایستاده است، محلی که دو دختر اول خیابان انقلاب دست به اعتراض زدند.

در ویدئو می‌توان دختر جوانی را دید که در سکوت روسری سفید خود را در دست گرفته و روی پست برق ایستاده است؛ جمعیت قابل توجهی نیز که بیشتر آنها مرد هستند اطراف او به تماشا ایستاده‌اند.

سپس با ورود یک خودروی پلیس تهران به تصویر، چنین به نظر می‌رسد که ماموران پلیس این دختر جوان معترض را از روی پست برق به پایین می‌کشند.

آن طور که در پیام‌های اینترنتی آمده است، پلیس این زن جوان را از محل برده است.

منبع:پژواک ایران