شکایت دادستان نیویورک از هاروی واینستین و شرکت تولید فیلم او

 

با ادامه اتهام‌ها به هاروی واینستین، تهیه‌کننده مقتدر فیلم‌های هالیوود، به خاطر آزارهای جنسی، اکنون دادستان نیویورک از او و شرکت تولیدی‌اش از جمله به خاطر "رفتارهای مخرب و سوء‌استفاده" از کارکنان شکایت کرده است.

Harvey Weinstein (picture-alliance/AP Photo/J. Carucci)

 

 دادخواست اریک اشنایدرمن، دادستان نیویورک، علیه شخص هاروی واینستین، تهیه‌کننده مقتدر فیلم‌های هالیوود، برادرش رابرت و شرکت تاسیس شده توسط این دو "کمپانی واینستین" است.

دادستان نیویورک در این دادخواست مفصل از نقض "فاحش" قوانین سخن به میان آورده است. او بر این نظر است که این نقض فاحش قوانین، هم در رابطه با شهروندان رخ داده، هم در مراعات قوانین کار. اریک اشنایدرمن در این دادخواست به "استثمار ستمگرایانه" کارکنان شرکت واینستین اشاره می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تهدید برای سوءاستفاده جنسی

دادستان نیویورک نمونه می‌آورد: واینستین همکاران زن خود را تهدید می‌کرد و کلماتی می‌گفت چون "من او را می‌کشم" یا "نمی‌دانند که چه قدرتی دارم". او به ارتباط هایش با سیاست‌مداران برجسته تاکید می‌کرد و می گفت مقامات مخفی می‌توانند مشکلات‌اش را حل کنند.

دادستان نیویورک اعلام کرده است که هاروی واینستین برای برنامه‌ریزی روابط اش با همکاران شرکت سه گروه همکار بوجود آورده بود. او در ازای پیشرفت‌های شغلی افراد خواستار روابط جنسی با آنان بوده است. یکی از کارکنان باید جملاتی که او دیکته می‌کرد را می‌نوشت و این کار زمانی انجام شده بود که واینستین برهنه روی تخت خود دراز کشیده بود.

تامین خسارت‌های قربانیان

اشنایدرمن می‌گوید او و همکاران‌اش در اداره دادستانی نیویورک چهارماه به جمع‌آوری مدارکی مشغول بوده‌اند که نشان می‌دهند شرکت هاروی واینستین در حمایت از کارکنان ناموفق بوده است.

بیشتر بخوانید: مزاحمت‌های جنسی علیه زنان در پارلمان اروپا

او می‌گوید به رغم ادامه تحقیقات و همچنین ادامه تامین مدارک اکنون دادخواست تحویل داده شده تا غرامت قربانیان تامین شود. به نظر اشنایدرمن، فروش شرکت بسیار نزدیک است و این احتمال وجود دارد که قربانیان در این شرکت به حقوق‌شان نرسند.

کارزار"من هم همین‌طور"

بسیاری از ستاره‌های سینمای هالیوود واینستین را متهم به آزار جنسی کرده‌اند. با آغاز رسوایی واینستین، تهیه‌کننده مقتدر فیلم‌های هالیوود، کارزاری در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد تحت عنوان "من هم همین‌طور" .

بعضی از زنانی که واینستین را متهم به سوء استفاده جنسی کرده‌اند

بعضی از زنانی که واینستین را متهم به سوء استفاده جنسی کرده‌اند

این کارزار پس از آن آغاز شد که شمار زیادی از شخصیت‌های معروف اتهام آزار و اذیت جنسی توسط هاروی واینستین، تهیه کننده مشهور هالیوود را محکوم کردند. در جنبش "#من‌هم همین‌طور" (MeToo#)  میلیون‌ها زن تجربه‌هایشان را از آزار جنسی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

بیشتر بخوانید: اوما تورمن نیز واینستین را به آزار جنسی متهم کرد

گرچه هاروی واینستین همه این اتهامات را رد کرده است، اما شرکت تولیدی‌اش او را اخراج کرده است. تاکنون هیچ واکنشی نسبت به دادخواست دادستان نیویورک علیه واینستین منتشر نشده است.

منبع:پژواک ایران