گزارشهای متناقض درباره مرگ یکی از معترضان در دزفول: خودکشی یا تیر مستقیم؟

 

در حالیکه اخباری مبنی بر مرگ یکی از معترضان تجمع‌های اخیر در بازداشتگاهی در دزفول منتشر شده است، یک فعال رسانه‌ای اعلام کرده که محسن عادلی در جریان تیراندازی در اعتراضات کشته شده است.

پیام‌هایی که سه شنبه شب ۱۹ دی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده حاکی از آن است که «کمیته پیگیری بازداشت‌های دی ماه ۹۶» اعلام کرده محسن عادلی بر اثر اصابت مستقیم گلوله کشته شده است نام برادر دیگر او نیز در بین مجروحان دیده می‌شود.

 

۱.
کمیته پیگیری بازداشتهای۹۶؛
طی اعتراضات اخیر شهرستان دزفول ۱ کشته و چهار مجروح و همینطور ۲۴۰ نفر از شهروندان دزفولی بازداشت شده‌اند که تا امروز ۲۱۰ نفر آزاد شده و ۳۰ نفر کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

 

۲.
کمیته پیگیری بازداشتهای۹۶؛
شهید محسن عادلی فرزند علی قاسم عادلی بزرگ طایفه "دربالایی" بر اثر اصابت مستقیم گلوله به شهادت رسیده است نام برادر دیگر محسن عادلی نیز در بین مجروحین دیده می‌شود

مراسم خاکسپاری شهید عادلی روز ۱۵دی ماه با همراهی مردم دزفول باشکوه برگزار شد.

 

اگر چه هیچ نهاد رسمی این خبر را تایید نکرده است اما تکذیب مرگ محسن عادلی در بازداشت از سوی فرماندار دزفول، احتمال کشته شدن محسن عادلی در جریان اعتراضات را افزایش می‌دهد.

ارسلان جعفری شهنی به ایلنا گفت که هیچیک از بازداشت شدگان ناآرامی‌های اخیر در بازداشت فوت نکرده‌اند.

پیشتر «کمپین حقوق بشر در ایران» اعلام کرده بود که بجز سینا قنبری که مرگ او رسما در بازداشتگاه قرنطینه اوین تایید شد، وحید حیدری در اراک و محسن عادلی در دزفول، دو تن از معترضان اخیر، در بازداشتگاه جان باخته‌اند.

درباره وحید حیدری هم گفته شده که خودکشی کرده است اما خانواده او این موضوع را رد کردند.

منبع:پژواک ایران