انتقاد تند روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت از سخنگوی وزارت خارجه در دفاع از محسن رضایی

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مطلبی نسبت به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه واکنش نشان داد وتصریح کرد: همانگونه که در نشست خبری دبیر مجمع تصریح و تاکید شد صف معترضان به عملکرد دستگاه ها در سه قوه از عوامل ضد امنیتی و دشمنان قسم خورده ملت جداست و همه مسوولان باید حل مشکلات و رفع دغدغه های مردم عزیز را وجهه همت خود سازند.

به گزارش انتخاب، متن این مطلب به شرح زیر است:

 پیرو اظهارات سخنگوی محترم وزارت امور خارجه در باره سخنان دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام که در نشست خبری روز شنبه و در حاشیه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران بیان شد، توضیح نکاتی چند ضروری به نظر می رسد:

 ۱- توضیحات سخنگوی وزارت خارجه مستند به خبر رسمی و عین اظهارات ایشان نبوده است.

 ۲- سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ناظر به گزارش رسمی نهادهای عالی اطلاعاتی وامنیتی کشور بوده که در صحن جلسه مجمع بیان گردیده و طبیعتا سخنگوی وزارت خارجه از این گزارش اطلاعی نداشته است.

 ۳- از «اربیل » به عنوان یکی از محل های برنامه ریزی سازمان سیا ومنافقین وعربستان با کمک عناصری از بعثی های عراق، در خصوص طراحی آشوب در ایران یاد شده است، اینکه آیا مسولان اقلیم کردستان درجلسه حضور داشته اند یا خیر را باید مسولان امنیتی بیان کنند.

 ۴- ضمن‌انتقاد شدید از این نوع اعلام موضع سخنگوی وزارت امور خارجه، به نظر می‌رسد با توجه به اهمیت موضوع، اظهار نظرِ غیر دقیق، مناسبتی با جایگاه حساس سخنگویی دستگاه دیپلماسی نداشته باشد و همانگونه که آقای قاسمی از ابعاد امنیتی موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است، انتظار می‌رفت نسبت به کلیت خبر که ماهیتی صددرصد امنیتی دارد با تأمل، اطلاع و دقت بیشتری صحبت می‌کردند.

 همانگونه که در نشست خبری دبیر مجمع تصریح و تاکید شد صف معترضان به عملکرد دستگاه ها در سه قوه از عوامل ضد امنیتی و دشمنان قسم خورده ملت جداست و همه مسوولان باید حل مشکلات و رفع دغدغه های مردم عزیز را وجهه همت خود سازند.

 در پایان از زحمات وزیر، مدیران و کارکنان محترم وزارت امور خارجه بویژه در پیگیری و کمک به سیر درمان حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی رییس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام قدردانی بعمل می آید.

منبع:پژواک ایران