دادستان ویژه پرونده روسیه 'در پی مصاحبه با ترامپ'

گزارش ها در رسانه های آمریکایی حاکیست که وکلای دونالد ترامپ درحال گفت و گو با محققان پرونده روسیه هستند چون گفته می شود این محققان خواهان مصاحبه با رئیس جمهور آمریکا هستند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به آقای ترامپ نوشت که رابرت مولر سرپرست تحقیقات پرونده روسیه احتمالا ظرف چند هفته خواهان مصاحبه با آقای ترامپ خواهد شد.

تیم حقوقی آقای ترامپ هنوز رسما این گزارش ها را تایید نکرده است.

آقای مولر دادستان ویژه که زمانی مدیر اف بی آی بود از سوی وزارت دادگستری مسئول تحقیق درباره احتمال تبانی میان ستاد مبارزات آقای ترامپ و روسیه در جریان انتخابات ۲۰۱۶ است.

از زمانی که این محققان اتهاماتی را علیه اعضای سابق ستاد انتخاباتی آقای ترامپ مطرح کردند تنش میان آقای مولر و رئیس جمهور افزایش یافته است.

دولت آقای ترامپ تبانی با روسیه در جریان انتخابات را تکذیب می کند.

به نوشته واشنگتن پست، آقای مولر احتمال مصاحبه با رئیس جمهور را ابتدا در اواخر ماه دسامبر در ملاقاتی با وکلایش، جان داد و جی سکولو، مطرح کرد.

خبرهای مرتبط:


این روزنامه به نقل از یکی از اعضای محفل ریاست جمهوری که به شرط فاش نشدن نامش سخن می گفت نوشت: "این قضیه سریع تر از آنکه خیلی ها تشخیص می دهند پیش می رود."

واشنگتن پست و شبکه ان بی سی گزارش می دهند که وکلای آقای ترامپ علاقه ای ندارند به او اجازه دهند در یک جلسه رو در رو به سوالات آقای مولر پاسخ دهد و درحال بررسی ارائه پاسخ های کتبی به برخی از سوالات هستند.

به گزارش ان بی سی، که از سه فرد نزدیک به موضوع نقل قول کرد، گفت و گو میان دو طرف "مقدماتی و در جریان است."

تیم حقوقی آقای ترامپ بدون تایید این گزارش ها به هر دو رسانه گفت: "کاخ سفید به همکاری کامل با دفتر دادستان ویژه (رابرت مولر) ادامه می دهد تا امکان به نتیجه رسیدن هرچه سریع تر این روند فراهم شود."

سخنگوی آقای مولر هم از هرگونه تایید تا تکذیب این خبرها خودداری کرده است.

دادستان ویژه علاوه بر تحقیقات مربوط به روسیه، درباره این موضوع تحقیق می کند که آیا آقای ترامپ و نزدیکانش با اخراج جیمز کومی مدیر اف بی آی برای کارشکنی در مسیر عدالت تلاش کرده اند یا نه.

منبع:رادیو فردا