دلایل ناروشن پنهانکاری در مورد «تومور مغزی» هاشمی شاهرودی

 

با وجود تلاش حکومت برای پنهان نگه‌داشتن حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران در آلمان، بستری شدن او در مرکز علوم اعصاب شهر هانوفر آلمان، به ریاست پروفسور سمیعی، خبرساز شد. ایرانیان در برابر محل درمان شاهرودی تجمع کردند.

به گزارش روزنامه آلمانی "هانوفرشه آلگماینه" (HAZ)، روز شنبه (۶ ژانویه/ ۱۶ دی) حدود ۲۰۰ ایرانی در برابر "مرکز بین‌المللی علوم اعصاب" در شهر هانوفر آلمان تجمع کرده و دست به تظاهرات زدند. دلیل این تظاهرات بستری شدن محمود هاشمی شاهرودی، یکی از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی، در این مرکز درمانی بود.

به گزارش دویچه وله، تجمع‌کنندگان به زبان فارسی و آلمانی علیه شاهرودی و حکومت جمهوری اسلامی شعار می‌دادند. به گفته پلیس آلمان، این تظاهرات در آرامش برگزار شد. شاهرودی متهم است که در دوران ریاست بر قوه قضائیه، ایران شاهد اجرای احکام اعدام، بازداشت‌های خودسرانه و شکنجه منتقدان و در مواردی اعدام جوانان زیر ۱۸ سال بوده است. به گزارش "هانوفرشه آلگماینه"، مسئولان بیمارستان علوم اعصاب هانوفر برای اعلام موضعگیری قابل دسترسی نبوده‌اند.

فیلمبرداری "محافظ شاهرودی" از معترضان

ایرانیان حاضر در برابر محل اقامت هاشمی شاهرودی به روزنامه "هانوفرشه آلگماینه" گفته‌اند که "در این کلینیک یک جنایتکار درمان می‌شود". به نوشته این روزنامه، پس از تجمع در برابر بیمارستان، یکی از محافظان احتمالی شاهرودی با خروج از بیمارستان به گرفتن عکس و فیلمبرداری از تظاهرکنندگان پرداخته است.

یکی از حاضران در تجمع به "هانوفرشه آلگماینه" گفته است، پیش از بروز درگیری میان تظاهرکنندگان و محافظ مزبور، این فرد دوباره وارد ساختمان کلینیک شده است.

سکوت درباره نوع بیماری

مقام‌های ایرانی در مورد نوع بیماری محمود هاشمی شاهرودی نیز کاملا سکوت کرده‌اند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌تر نیز از جمله در سال ۱۳۹۰ در بیمارستان بستری شده بود.

شاهرودی آخرین بار نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری (۱۳۹۶) در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از او عیادت کرد. علت بستری شدن هاشمی شاهرودی در اردیبهشت‌ماه "بیماری گوارشی نسبتا شایع" عنوان شده بود.

اما دلیل بستری شدن این بار او در کلینیک مغز و اعصاب شهر هانوفر آلمان با سکوت مطلق مسئولان جمهوری اسلامی و فرزند او مواجه شده است. اما روزنامه‌های آلمانی "بیلد" و "هانوفرشه آلگماینه" درمان "تومور مغزی" را علت بستری شدن محمود هاشمی شاهرودی در مرکز بین‌المللی علوم اعصاب شهر هانوفر اعلام کرده‌اند.

منبع:پژواک ایران