سپاه پاسداران از کشته شدن سه نیروی امنیتی در پیرانشهر خبر داد

 

یکی از پاسگاه‌های مرزی ایران در شمال غرب کشور
یکی از پاسگاه‌های مرزی ایران در شمال غرب کشور

سپاه پاسداران می‌گوید که سه نفر از نیروهای امنیتی در درگیری با افرادی که از آنها با عنوان «ضد انقلاب» نام برده شده است، در غرب کشور کشته شده‌اند.

خبرگزاری صداوسیما روز چهارشنبه ۱۳ دی اطلاعیه قرارگاه حمزه سیدالشهدا، زیرمجموعه نیروی زمینی سپاه پاسداران، را بازتاب داده است که عنوان می‌کند این درگیری در منطقه مرزی پیرانشهر رخ داده است.

این اطلاعیه اما اطلاعات بیشتری درباره این درگیری به دست نمی‌دهد و تنها از کشته شدگان به عنوان «سربازان گمنام امام زمان» یاد کرده که اشاره به نیروهای وزارت اطلاعات است.

اطلاعیه این قرارگاه می‌گوید که نیروهای سپاه «در حال تعقیب اشرار مسلح و ضد انقلاب» هستند.

پیرانشهر از مناطق کردنشین استان آذربایجان غربی است، منطقه‌ای که در تقسیم‌بندی سپاه پاسداران تحت نظر قرارگاه حمزه سیدالشهدا قرار دارد. سپاه پاسداران هدف از تاسیس این قرارگاه را مقابله با «نیروهای ضدانقلاب و نفوذی در غرب و شمال غرب کشور» اعلام کرده است.

مناطق مرزی شمال غربی و غرب ایران در سال‌های گذشته صحنه درگیری‌ متعدد گروه‌های شبه‌نظامی با نیروهای سپاه و مرزبانی بوده است. قرارگاه حمزه سیدالشهدا تابستان امسال چند مورد از این درگیری‌ها را گزارش داد و از جمله اواخر تیرماه اعلام کرد که در درگیری با یک گروه «تروریستی» سه عضو آن و یک سرگرد سپاه کشته شده‌اند.

آبان امسال نیز مقامات استان آذربایجان غربی از درگیری نیروهای مرزی ایران با یک گروه مسلح مخالف جمهوری اسلامی در منطقه مرزی چالدران خبر دادند که در جریان آن هشت تن از نیروهای مرزبانی ایران کشته شدند.

جمهوری اسلامی از گروه‌های مسلح مخالف خود در استان‌های غربی ایران از جمله احزاب مسلح کرد با عنوان «گروه‌های تروریستی» نام می‌برد. این گروه‌ها اما هدف از درگیری مسلحانه با جمهوری اسلامی را «دفاع از حقوق کردها» اعلام می‌کنند.

منبع:پژواک ایران