برگزاری مراسم بزرگداشت جلال طالبانی در تهران

به مناسبت درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان عراق مراسم بزرگداشت وی در مسجد جامع شهرک قدس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که از طرف نمایندگی اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران، نهادهای مرتبط جمهوری اسلامی، قرارگاه رمضان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جامعه کردهای مقیم تهران برگزار شد تعدادی از شخصیت‌های لشکری و کشوری و همچنین مسئولان سفارت عراق در تهران حضور داشتند.

در مراسم بزرگداشت جلال طالبانی که تعداد زیادی از کردهای مقیم ایران حضور داشتند، حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر خارجه به ایراد سخنرانی پرداخت، از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم می‌توان به سفیر استرالیا در ایران و راجح الموسوی سفیر عراق در تهران اشاره کرد ، همچنین محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه، محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات ، حسن دانایی فر سفیر پیشین ایران در عراق و تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله محمد رضا تابش از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

در  مراسم بزرگداشت جلال طالبانی در تهران پیام  محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان, آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پی درگذشت جلال طالبانی قرائت شد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا