توفان ایرما: خسارت مالی و جانی به میلیون‌ها شهروند در کارائیب و جنوب آمریکا

 
mediaتوفان ایرما شدیدترین توفانی است که تاکنون در اقیانوس اطلس به ثبت رسیده است.Netherlands Ministry of Defence- Gerben van Es/Handout/Reuters

فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا به ساکنان این ایالت هشدار داد که هر چه سریعتر این منطقه را تخلیه نمایند. پس از عبور توفان ایرما از مناطقی در حوزه کارائیب، این توفان با سرعت به سوی ایالت‌های فلوریدا و میامی در حرکت است. صلیب سرخ جهانی هم نسبت به پیامد‌های این توفان مهیب هشدار داده است.

فدراسیون صلیب سرخ جهانی در گزارشی اعلام کرد توفان ایرما تاکنون به بیش از یک میلیون و دویست هزار تن خسارت مالی و جانی وارد کرده است. این سازمان جهانی هشدار داد هنوز چند میلیون تن دیگر در مناطق کارائیب و آمریکا در معرض تهدیدهای ناشی از این توفان مهیب قرار دارند.

رایک اسکات، فرماندار فلوریدا هم ضمن هشدار به ساکنان این ایالت گفت: توجه داشته باشید که می توانید خانه‌های خود را دوباره بسازید اما زندگی و جان خود را نمی توانید.

در ایالت فلوریدا، بیش از ۲۰ میلیون تن سکونت دارند. اما، هم اکنون حدود یک میلیون تن از ساکنان این ایالت در معرض آسیب های ناشی از توفان ایرما قرار دارند.

توفان ایرما با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت به سوی فلوریدا در حرکت است.

 

توفان ایرما شدیدترین توفانی است که تاکنون در اقیانوس اطلس به ثبت رسیده است. این توفان، که پیشتر جزایر "سن مارتَن" و "سن بارتلمی"، جزایر هلندی-فرانسوی در حوزه کارائیب را درنوردیده بود، موجب نابودی زیرساخت‌ها و ساختمان‌های این مناطق شد.

منبع:پژواک ایران