اسرائیل 'یک مرکز نظامی' را در سوریه بمباران کرد

 

هواپیماهای اسرائیلی یک مرکز نظامی سوریه را هدف قرار داده و خسارات و تلفاتی برجای گذاشته‌اند.

روز پنجشنبه، ١٦ شهریور (٧ سپتامبر)، فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی در ساعت ٢ و ٤٢ دقیقه بامداد به وقت محلی "از حریم هوایی لبنان چند فروند موشک به سوی یکی از مراکز نظامی واقع در نزدیکی شهر مصیاف شلیک کردند که به خسارات مادی و کشته شدن دو نفر در این پایگاه منجر شد."

در بیانیه فرماندهی کل ارتش سوریه که خبرگزاری دولتی آن کشور - سانا - آن را منتشر کرده انگیزه این حمله "تلاشی مذبوحانه برای تقویت روحیه سازمان تروریستی داعش" عنوان شده است. مصیاف از شهرهای استان حماء در سوریه است.

این بیانیه می‌افزاید که در روزهای اخیر، ارتش سوریه توانسته است در چند محور علیه "تروریسم" به پیروزی دست یابد و عملیات روز پنجشنبه نیروی هوایی اسرائیل را "دلیلی بر حمایت اسرائیل از داعش و سایر سازمان‌های تروریستی" معرفی کرده است.

به گزارش سانا، قرار است به زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود.

منابع نظامی اسرائیل در این مورد اظهارنظری نکرده و گفته‌اند که ارتش این کشور معمولا در مورد عملیات نظامی خود گزارشی منتشر نمی‌کند.

در اسرائیل، روزنامه جروزالم پست به نقل از منابع خبری عرب نوشته است که محلی که هدف حمله قرار گرفت از مراکز تحقیقاتی مرتبط با تولید تسلیحات شیمیایی بوده است. این روزنامه می‌افزاید که در جریان این حمله، چند کاروان نظامی حامل تسلیحات برای گروه حزب‌الله لبنان نیز هدف قرار گرفتند. به نوشته جروزالم پست، هواپیماهای اسرائیلی از آسمان دره بقاع واقع در لبنان به سوی اهداف نظامی داخل سوریه موشک شلیک کردند.

در ایران، خبرگزاری میزان - وابسته به قوه قضائیه - در خبری با عنوان "حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کارخانه تولید موشک دوربرد سوریه" به نقل از پایگاه العربیه نوشته است که هدف حمله روز پنجشنبه یک کارخانه تولید موشک از نوع اس-٦٠ و انتقال آن به حزب‌الله لبنان بوده است. این پایگاه منبع خبری خود را مشخص نکرده است.

در گذشته هم هواپیماهای اسرائیلی به هدف‌هایی در داخل خاک سوریه حمله کرده‌اند. هدف این حملات معمولا انبارهای اسلحه و مهمات یا کاروان‌های حامل تسلیحات برای حزب الله لبنان بوده است.

منبع:پژواک ایران