ولایتی: اجازه کار ضد اسلامی در دانشگاه آزاد را نمی‌دهیم

 
علی اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد گفته است اجازه نمی‌دهیم استادانی با "چهره اسلامی" وارد دانشگاه شده و سپس کار ضد اسلامی انجام دهند.

او گفته است ما فردی را مجبور نمی‌کنیم چیزی که عقیده‌اش نیست، درس دهد بنابراین آن‌هایی که معتقد هستند، می‌توانند در این دانشگاه تدریس کنند.

آقای ولایتی به خبرنگاران گفته است "اجازه نمی‌دهیم تبلیغ یک طرفه لاابالی‌گری و اباهی‌گری" در دانشگاه آزاد صورت گیرد.

او گفته است دانشگاه آزاد با پسوند "اسلامی" تاسیس شده است.
 
یاسر هاشمی : اخبار نگران‌کننده‌ای از تغیرات دانشگاه آزاد اسلامی به گوش می‌رسد

روزنامه آرمان : یاسر هاشمی پس از برکناری حمید میرزاده از ریاست دانشگاه، در اظهار نظری، ضمن نگرانی از این اقدام، آن را برخلاف سیره هاشمی رفسنجانی دانسته و نسبت به آینده دانشگاه آزاد و هاشمی‌زدایی در این دانشگاه هشدار داده بود. 

یاسر اما نگران دانشگاه آزاد است و دیروز با بیان اینکه اخبار نگران‌کننده‌ای از تغیرات دانشگاه آزاد اسلامی به گوش می‌رسد، تاکید کرد: با شخم‌زدن مدیران، ریشه عوض نمی‌شود. 

فرزند رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دوران تغییرات اتوبوسی در فضای علمی کشور گذشته است و حذف مدیران و اساتید باسابقه چیزی جز خسران در پی نخواهد داشت. 

وی همچنین با اشاره به دیدگاه هاشمی رفسنجانی درباره جایگاه آزادی و اسلام در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: موسس دانشگاه آزاد اسلامی عقیده داشت دانشگاهی که استاد در سر کلاس درس آزادی بیان نداشته باشد، اسلامی نیس
 

منبع:پژواک ایران