جنجال بر سر انتشار ایمیل‌های پسر ترامپ

جنجال بر سر انتشار ایمیل‌های پسر ترامپ

5yf780565_small.jpgبی بی سی - پسر ترامپ ایمیل‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک شهروند روسیه پیشنهاد ارائه اطلاعات حساس درباره کلینتون را داده است.

دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهوری آمریکا، مجموعه ایمیل‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک شهروند روسیه به او پیشنهاد ارائه اطلاعاتی "حساس" درباره هیلاری کلینتون، رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را داده است.

راب گلدستون، فرستنده ایمیل‌ها به دونالد ترامپ جونیور نوشته است که پیشنهاد این اطلاعات "بخشی از حمایت روسیه و دولت این کشور از آقای ترامپ است."

این ایمیل‌ها به حدود پنج ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی آقای ترامپ باز می‌گردد.

موضوع دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا و اتهام تبانی تیم انتخاباتی آقای ترامپ با افراد یا نهادهایی در روسیه، در روزهای اخیر و با انتشار گزارش دیدار دونالد ترامپ جونیور با یک وکیل روس بیش از پیش خبرساز شده است.

در یکی از ایمیل‌هایی که دونالد ترامپ جونیور منتشر کرده، نویسنده نامه به او گفته که دادستانی روسیه پیشنهاد کرده که اسناد و اطلاعاتی رسمی را در اختیار تیم انتخاباتی آقای ترامپ بگذارد که می‌تواند گواهی بر مجرم بودن هیلاری کلینتون و مجرمانه بودن کارهایی باشد که او در ارتباط با روسیه انجام داده است.

در این ایمیل خطاب به پسر آقای ترامپ نوشته شده است که این اطلاعات برای پدرش "بسیار مفید" خواهد بود.

منبع:پژواک ایران