افزایش حملات موتلفه به دولت

 

 نبی حبیبی پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری علی الدوام و بی وقفه پس از تمامی جلسات هفتگی دبیران این حزب اصولگرا، دولت را بهباد انتقاد در باب موضوعات مختلف گرفتهو این بار موضوع روز او قرارداد توتال بوده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا،  محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهارکرد: ما از موضع رئیس مجلس دفاع می‌کنیم، دولت اگر بخواهد به مطالبات معیشتی مردم به ویژه بیکاری و اشتغال پاسخ مثبت دهد باید از حاشیه‌سازی و حاشیه‌پردازی پرهیز کند و فقط دنبال کار باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انعقاد قرارداد توتال با شرکت ملی نفت ایران، تاکید کرد: اگر دولت این قرارداد را موهبت می‌داند آن را برای ملت توضیح دهد. منتقدین هم راجع به این موضوع ایراداتی دارند که دولت موظف به رفع آن است.

حبیبی خاطرنشان کرد: راجع به قرارداد با یک شرکت بدعهد فرانسوی که در ایام تحریم‌‌ رها کردند و رفتند، باید دلایل قانع کننده وجود داشته باشد که توضیحی در این مورد داده نشده است.

وی افزود: نکته مهم در این قرارداد این است چرا قرارداد محرمانه است. اگر این قرارداد شیرین است چرا شیرینی آن را مردم در سطوح تعهدات دو طرف نبینند. چه تضمیمی وجود دارد که این قرارداد ۲۵ ساله همانند قرارداد کرسنت باعث آبروریزی دولت و وزارت نفت نشود. با توجه به اینکه اغلب عاقدین این قرارداد‌‌ همان عاقدین قرارداد کرسنت هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از دیوان محاسبات و سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی کل کشور خواست در این قرارداد ورود پیدا کرده و رعایت جوانب حقوق عمومی در این قرارداد را رعایت کنند. 

منبع:پژواک ایران