اسرائیل منبع اطلاعاتی است که ترامپ به روسیه 'درز کرده'

 

مقام‌های آمریکایی به رسانه‌های این کشور گفته‌اند منبع اطلاعات محرمانه‌ای که گفته می‌شود دونالد ترامپ در دیدار با وزیر خارجه و سفیر روسیه فاش کرده، اسرائیل بوده است.

به گزارش بی بی سی، در حالی که کاخ‌سفید مکررا فاش شدن هر گونه اطلاعات محرمانه در دیدار هفته گذشته آقایان ترامپ و لاوروف را تکذیب می‌کند رسانه‌هایی چون واشنگتن‌پست و نیویورک‌تایمز جزئیات جدیدی در این باره منتشر کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن‌پست که هفته گذشته برای نخستین بار خبر "فاش شدن" این اطلاعات محرمانه را منتشر کرد، امروز (سه‌شنبه ۱۶ مه - ۲۶ اردیبهشت) گزارش داده که یکی از مقام‌های دولتی که "به طور مستقیم با این مساله مرتبط است" به این نشریه گفته اطلاعاتی که رئیس جمهوری آمریکا به مقام‌های روسی داده از سوی اسرائیل تهیه شده بوده و قرار نبوده که بدون مطلع شدن اسرائیل این اطلاعات با کشور دیگری به اشتراک گذاشته شود.

در همین حال، شان اسپایسر، سخنگوی کاخ‌سفید دقایقی پیش از تایید یا تکذیب این که اسرائیل منبع اطلاعات مورد اشاره رسانه‌های آمریکایی بوده سرباز زد.

او همچنین درباره احتمال واگذاری متن گفتگوهای دیدار آقای ترامپ و مقام‌های روسی که گفته می شود از سوی نمایندگان کنگره درخواست شده است، به خبرنگاران پاسخی نداد.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی