دریاسالار هاروارد پست مشاور امنیت ملی ترامپ را 'نپذیرفت'

 
دریاسالار هاروارد در دوران نوجوانی خود در زمان حکومت محمد رضاه شاه پهلوی چند سال در ایران زندگی کرده استدریاسالار هاروارد در دوران نوجوانی خود در زمان حکومت محمد رضاه شاه پهلوی چند سال در ایران زندگی کرده است

بنا بر گزارش‌ها، دریاسالار رابرت هاروارد، پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای در دست گرفتن پست مشاور امنیت ملی وی را رد کرده است.

قرار بود رابرت هاروارد جانشین مایکل فلین شود که اخیرا در پی برملا شدن تماس‌هایش با سفیر روسیه در واشنگتن مجبور به کناره گیری شد.

دریاسالار هاروارد در دوران نوجوانی خود در زمان حکومت محمد رضاه شاه پهلوی چند سال در ایران زندگی کرده است. پدر وی افسر نیروی دریایی آمریکا بود که در ایران ماموریت داشته است.

دریاسالار هاروارد در حالی از پیوستن به کاخ سفید خودداری کرده که آقای ترامپ پنجشنبه (۱۶ فوریه) در یک کنفرانس خبری در واشنگتن گزارش‌ها مبنی بر "هرج و مرج" در دولتش را بی‌اساس خواند و رسانه‌ها را به دروغ‌گویی متهم کرد.

آقای ترامپ گفت: " این دولت مانند یک ماشین خوب‌ تنظیم‌شده کار می‌کند."

روز چهارشنبه نیز اندرو پوزدر، نامزد پیشنهادی آقای ترامپ برای وزارت کار، از این سمت انصراف داد. گزارش‌ها حاکیست که مخالفت جمهوریخواهان در مجلس سنا با وی باعث کنار رفتن اندرو پوزدر شد.

آقای ترامپ روز پنجشنبه مشاور امنیت ملی مستعفی خود را یک فرد خوب توصیف کرد و گفت که این ژنرال بازنشسته کار غیرقانونی انجام نداده است.

در روزهای اخیر منتقدان از استعفای آقای فلین برای حمله به دونالد ترامپ و موضع او درباره روسیه استفاده کرده‌اند.

آقای ترامپ گفت این خیلی خوب خواهد بود اگر آمریکا بتواند با روسیه، و با چین و ژاپن و یا هر کشور دیگر، رابطه خوبی داشته باشد. وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه گفته‌اند که امکان همکاری بین دو کشور وجود دارد، هر چند ملاحظاتی در میان است.

آقای ترامپ درباره مکالمه مشاور امنیت مستعفی خود با سفیر روسیه گفت مایکل فلین کاری را که باید می‌کرده انجام داده است، اما آن را به درستی با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری در میان نگذاشته است که این مساله‌ای غیرقابل‌قبول بوده است.

آقای فلین پیش از قدرت گرفتن دونالد ترامپ با سفیر روسیه درباره تحریم‌هایی که باراک اوباما علیه روسیه وضع کرده بود گفتگو کرد. او این مساله را انکار کرد اما بعد از فاش شدن آن از طرف نهادهای اطلاعاتی از مقام خود استعفا کرد.

آقای ترامپ در نشست مطبوعاتی امروز خود به تندی از رسانه‌های اصلی آمریکا انتقاد کرد و گفت اطلاعات دولتی نباید به رسانه‌ها درز کند.

او رسانه‌های اصلی آمریکا را به رفتار دوگانه متهم کرد و گفت چرا آنها درباره اطلاعات درزکرده از کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون اخبار وسیع منتشر نکردند.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی