شبیه‌سازی انتخابات ٩٦ با سال ٨٨

 

شرق ـ سه‌شنبه شب یک کانال تلگرامی خاص، سرمقاله نسخه چهارشنبه «وطن امروز» و «جواد کریمی‌قدوسی»، نماینده مشهد، در گفت‌وگو با «بسیج‌نیوز» ظهر چهارشنبه؛ هر سه روی یک خط رفتند: «ورود تجهیزات شنود و ضدشنود به نهاد ریاست‌جمهوری». برای آنچه روزنامه «وطن امروز» نامش را «ستاد قیطریه ٢» گذاشته است، نتیجه «وطن امروز» شده: «پیشگیری بهتر از درمان است» و «کریمی‌قدوسی» هم نتیجه گرفته که «جلوی این‌گونه ناامنی‌ها گرفته شود». دو تای آنها هم مدعی شده‌اند رئیس‌جمهوری از نهاد ریاست‌جمهوری خارج شده است؛ کانال تلگرامی مدعی شده «حسن روحانی» به کاخ نیاوران رفته ولی «کریمی‌قدوسی» جای دیگری را به‌عنوان محل استقرار جدید روحانی معرفی کرده: «کاخ سعدآباد». البته قبلا کریمی‌قدوسی اظهاراتی از این دست داشته که تکذیب شده؛ مانند تقلید صدای رئیس‌جمهوری از سوی برادرش، «حسین فریدون»؛ یا مورد اخیر آنکه سخنان محرمانه وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی را به صورت مخدوش منتشر کرد. حالا می‌گوید رئیس‌جمهوری به کاخ سعدآباد رفته و ساعت ١٠ به آنجا می‌رود و ساعت ١٤ هم از آنجا بیرون می‌زند.

برای تکرار ٨٨ هیزم جمع می‌کنند
«کریمی‌قدوسی»، نماینده نزدیک به جبهه پایداری، روز گذشته با «خبرگزاری بسیج» گفت‌وگویی داشته که با اشاره به اظهارات رئیس قوه قضائیه، گفت: «اظهارات مهم آیت‌الله آملی‌لاریجانی درباره ورود تجهیزات فنی و امنیتی به ساختمان پاستور در همین ارتباط است و ظاهرا بنا دارند فضای انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٦ را به سمت دوقطبی‌کردن پیش ببرند و برای تکرار حوادث ضدامنیتی ٨٨ برای انتخابات آینده نیز هیزم جمع می‌کنند». او افزود: «جریان فتنه با استقرار دولت آقای روحانی، بازگشته است و تلاش دارد از ظرفیت دولت و جایگاه قانونی آن، اتاق‌های پاستور و مکان‌های امن دولت را برای ایجاد شبکه امن، اتاق‌های فکر و مراکز تصمیم‌گیری که به‌صورت خوشه‌ای در فتنه نیز حضور داشتند، در اختیار بگیرد؛ نمونه‌های آن جلسه جماران، بنیاد باران و جلسه صبحانه که مشهور است».

روحانی ساعت ١٠ می‌رود سرکار و ساعت ١٤ ترک می‌کند
او در ادامه، اظهاراتی مشابه برخی کانال‌های تلگرامی داشت؛ البته با جزئیات بیشتر: «اخیرا نیز شاهد هستیم که آقای روحانی ساختمان پاستور را ترک کرده؛ همان‎طور که آقای هاشمی در کاخ مرمر نشسته، رئیس‌جمهور پاستور را تحویل برادر و فرزندانش داده است و خودش در کاخ سعدآباد نشسته و صبح‌ها ساعت ١٠ سرکار می‌آید و ساعت ١٤ آنجا را ترک می‌کند؛ یکی از علت‌هایی که به کاخ سعدآباد رفته، همین ورود تجهیزات فنی و امنیتی ارتباطی و مخابراتی و شنود و ضدشنود است؛ در واقع نه اینکه آقای روحانی این کارها را انجام دهد، اما این اقدامات چتر ضدامنیتی برای قضایای فتنه شده است که خواهش می‌کنیم از دستگاه قضائی ازآنجایی‌که‌ پرونده‌ها را در اختیار دارد، برای مردم بیشتر این مسائل را تشریح کند و مسئولان امنیتی نیز بخش فنی تهدیدات را در قالب اصحاب و سران فتنه، به‌خصوص در دولت یازدهم، پیگیری کنند».

از وزیر اطلاعات سؤال می‌پرسم
او همچنین وعده داد «به‌عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در اولین جلسه کمیسیون بحث واردکردن تجهیزات مخابراتی و فنی امنیتی را به‌عنوان یک مسئله مورد سؤال» قرار خواهد داد و «از وزیر اطلاعات و دستگاه‌های دیگر به‌صورت رسمی سؤال» خواهد کرد. او در ادامه درباره «حسام‌الدین آشنا»، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری، هم گفته: «این فرد از امور تیم رسانه‌ای آزاد شده و به دستور آقای روحانی باید فقط متمرکز روی مناظرات رئیس‌جمهور با رقبای او در انتخابات شود که نتیجه مناظره به چه صورت باشد». 
در حال تدارک برای ادعای دخالت سپاه و بسیج در انتخابات
کریمی‌قدوسی همچنین انتخاب «علی‌اصغر احمدی» به‌عنوان معاون سیاسی وزارت کشور را قطعه دیگری از پازل خودساخته‌اش معرفی می‌کند: «این فرد به تأکید شخص رئیس‌جمهور انتخاب شده و ازآنجایی‌که معاون سیاسی وزارت کشور، رئیس ستاد انتخابات می‌شود از یک اختیاراتی برخوردار است که یکی از آن اختیارات، تمدید زمان انتخابات است؛ ضمن اینکه به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد با دورزدن وزیر کشور، به‌طور مستقیم با معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات ارتباط برقرار کند و این اقدامات احتمالا قطعات پازلی است که دولت برای انتخابات تدارک دیده و یکی پس از دیگری کنار هم چیده می‌شود». نماینده مشهد در ادامه گفت: «یکی از موضوعاتی که در دوران مسئولیت جدید در معاونت سیاسی وزارت کشور و حضور احمدی به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات به‌شدت نسبت به آن احساس خطر می‌شود، این است که برخی جریانات درپی ایجاد پاپوش برای سپاه و بسیج هستند که یکی از اولویت‌های آنها متهم‌کردن سپاه و بسیج در مسئله انتخابات و ادعای دخالت آنها در انتخابات است و این جریان از الان برای آن در حال تدارک است». کریمی‌قدوسی هم در پایان مانند پایان سرمقاله وطن امروز که خواستار پیشگیری قبل از درمان شده، گفته: «جلوی این‌گونه ناامنی‌ها گرفته شود».

وطن امروز: ستاد قیطریه ٢
چند ساعت قبل از این مصاحبه، روزنامه «وطن امروز» روی دکه آمد و چند ساعت قبل‌تر از آن روی سایت قرار گرفته بود. سرمقاله تقریبا محتوایی نزدیک به سخنان کریمی‌قدوسی داشت. در سرمقاله این روزنامه آمده: «اکنون در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری برخی اخبار ارائه شده توسط یکی از عالی‌ترین مقامات قضائی کشور حکایت از بازسازی «ستاد قیطریه» در ساختمان یکی از مراکز استراتژیک کشور دارد. تجهیز مرکز به دستگاه‌های گران‌قیمت متناسب با نیازهای امنیتی یک ستاد عملیات روانی در کنار دعوت به کار مدیر پروژه از گروهی از نزدیکان جریان فتنه و احیای تیم رسانه‌ای فعال در تحریک مردم به تقابل با حاکمیت، حکایت از درپیش‌بودن حوادثی مهم و قابل تأمل دارد». «وطن امروز» نام این مکان ادعایی خود را «ستاد قیطریه ٢» نام‌گذاری کرده و مدعی شده «یک گروه شناخته‌شده مرتبط با «ستاد قیطریه ٢» نیز در فضای مجازی اقدام به خرید کانال‌های تلگرامی پرمخاطب با قیمت‌های نجومی کرده که با توجه به ارتباطات قابل‌توجه با «خزانه» منبع هزینه‌کرد این ارقام قطعا نیاز به تحقیق‌وتفحص دارد». نویسنده گویا سعی کرده واژه‌سازی کند و شاید به همین دلیل باشد که «ستاد قیطریه ٢» را به‌دفعات در سطور نوشته‌اش به کار مي‌برد تا به‌نوعی نرمال و عادی شود و بتواند آن را در گفتار سیاسی جا بیندازد؛ واژه‌ای که به غیر از تیتر مطلب، پنج‌بار هم مستقیما در متن از آن نام برده است.

پیشگیری بهتر از درمان
این روزنامه ادامه داد: «در حوزه «ارتباطات» نیز رشد و گسترش تعاملات با کانون‌های ضدانقلاب در اطراف مدیران «ستاد قیطریه ٢» مشهود است». نویسنده انگار اطلاعات رفت‌وآمد مرکز مدنظر را هم در اختیار دارد و نوشته: «هم‌اکنون عواملی که رفت‌وآمد منظمی به یکی از مراکز استراتژیک داخلی دارند در شبکه اجتماعی «تويیتر» به کانون اتصال گروه‌های ضدانقلاب و حامیان جریان غرب‌گرا در داخل کشور تبدیل شده‌اند. تحرکات سازمانی در اجرای پروژه‌های رسانه‌ای به‌اصطلاح حقوق‌بشری و لشکرکشی‌های تويیتری با هدف نوسازمانی عملیاتی همه گروه‌های ضدانقلاب، با مدیریت تیم مشترک نایاک، منافقین، ارتش سایبری سعودی و اپوزیسیون داخلی غرب‌گرا زنگ‌های خطر را به صدا درآورده است». نویسنده «وطن امروز»، «تلگرام» را «قرارگاه توزیع دست‌اول محتوای مجرمانه تويیتر» معرفی کرده و آورده: «کانال‌های معاندان همچون «وحیدآنلاین»، «آمدنیوز»، «مملکته» و «توئیتر فارسی» مهم‌ترین وظیفه‌شان تاکنون توزیع سرفصل‌های تعریف‌شده در تويیتر در تلگرام بوده است و با حذف احتمالی آنها از تلگرام، دشمن در ترویج شایعات و پرونده‌های ضدنظام با مشکل مواجه خواهد شد. وظیفه‌ای که دشمن با هوشمندی در حال تفویض آن به جریان انقلابی غیرحرفه‌ای فعال در تويیتر است». این روزنامه در خاتمه نوشته که «اکنون زمان پیشگیری از جرائم بزرگی است که پیش‌آگهی‌های وقوع آنها، مقابل چشم ناظران رژه می‌رود! شک نکنیم پیشگیری بهتر از درمان است».

آغاز از کانال تلگرامی
اما ساعاتی پیش از «وطن امروز»؛ یعنی شامگاه سه‌شنبه، یک کانال تلگرامی نوشت: «شنیده شده تجهیزاتی امنیتی که رئیس قوه قضائیه از آن صحبت به میان آورد و تأکید کرد که به صورت غیرقانونی وارد نهاد ریاست‌جمهوری شده است، دستگاه‌های شنود و ضدشنود بوده‌اند. اخیرا آقای روحانی ساختمان پاستور را به مقصد کاخ نياوران ترک کرده که ظاهرا این کوچ پیش‌انتخاباتی بی‌ارتباط با موضوع استقرار تجهیزات فنی، امنیتی- ارتباطی، مخابراتی و شنود و ضدشنود نبوده است». این کانال تلگرامی در ادامه نوشته که «یکی از بخش‌های ناگفته فتنه بخش فنی آن است. واردکردن تجهیزات مخابراتی و پارازیت‌انداز برای ایجاد اخلال در شبکه‌های صداوسیما در زمان فتنه ٨٨ توانست شبکه یک را در آن برهه برای مدت پنج‌دقیقه مختل کند. گفته می‌شود این تجهیزات توسط آقازاده سرشناس مقیم اوین وارد کشور شده بود».

مشابهت زنجیره‌ای
از قضا این قسمت از خبر این کانال تلگرامی ادبیاتی خیلی نزدیک به سخنان «کریمی‌قدوسی» داشت: «ما چند سند در ارتباط با فتنه ٨٨ داریم که تاکنون بخش فنی فتنه ٨٨ به اطلاع مردم رسیده نشده... یکی از بخش‌های فنی فتنه ٨٨، واردکردن تجهیزات مخابراتی و پارازیت‌انداز برای ایجاد اخلال در شبکه‌های صداوسیما در زمان فتنه ٨٨ بود، این تجهیزات توسط مهدی هاشمی از طریق سرویس‌های انگلیسی وارد تهران شد و در دستگاه‌های مختلفی نیز نصب شد و توانست شبکه یک صداوسیما را در آن برهه برای مدت پنج‌دقیقه مختل کند». با مقایسه سه مطلب کانال تلگرامی، وطن امروز و کریمی‌قدوسی، شباهتی زنجیره‌ای را بین آنها می‌توان یافت؛ زنجیره‌ای که سه‌شنبه‌شب با کانال تلگرامی خاص آغاز شد، با سرمقاله نسخه چهارشنبه «وطن امروز» ادامه یافت و ظهر چهارشنبه «کریمی‌قدوسی» تکمیلش کرد.

منبع:پژواک ایران