محمد علی طاهری در اغما/ وکلا: اجازه اعلام جزییات را نداریم

 به دنبال انتشار اخباری درباره به اغما رفتن «محمد علی طاهری» و انتقال او به بیمارستان، وکلای مدافع این زندانی با اعلام اینکه این اخبار از منابع رسمی به آنها اعلام نشده گفته‌اند: “اجازه اعلام جزییات بیشتر در رابطه با آقای طاهری را نداریم.”
«محمود علیزاده طباطبایی» امروز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۵، در گفتگویی تلفنی با خبرگزاری عرفان (اِنا) گفته: «ما در رابطه با پرونده آقای طاهری اطلاع‌رسانی نبایستی بکنیم. به ما گفته‌اند که هیچ اطلاع‌رسانی در مورد پرونده آقای طاهری نکنید.»
«زینب طاهری» یکی از دیگر از وکلای «محمد علی طاهری» درباره آخرین وضعیت بنیان‌گذار عرفان حلقه به خبرگزاری عرفان (اِنا) گفت: «به دنبال اعتصاب تر آقای طاهری، مدت دو روز است که از ایشان خبری در دست نیست. نه تماسی و نه دیداری با همسرش داشته است.»
این وکیل مدافع با امتناع از ارایه جزییات بیشتر درباره وضعیت فعلی محمد علی طاهری گفت: «هیچ اطلاع دیگری در دست نداریم عنوان کنیم. چون به شکل رسمی به اطلاع ما نرسیده است.»
منابع مطلع از وضعیت محمد علی طاهری به خبرگزاری عرفان گفته‌اند این زندانی عقیدتی در ۲۲ مین روز از اعتصاب غذا، “به اغما فرو رفته و به بیمارستان بقیه‌الله منتقل شده است.”
«زینب طاهری» با اعلام این که محمد علی طاهری به اغما نرفته است، گفته: «این مسائل چه صحت داشته باشد چه صحت نداشته باشد، به صورت رسمی به کسی اعلام نشده است. به صورت غیر رسمی به همسرشان اعلام شده آقای طاهری به درمانگاه منتقل شده و تحت درمان قرار دارد. به صورت غیر رسمی گفته شده است. همسر آقای طاهری قرار بود امروز با ایشان ملاقات داشته باشد که موفق به دیدار نشد.»
در همین رابطه گفته شده این زندانی عقیدتی پیش‌تر “پس از رفتن به کما در پی طولانی شدن مدت اعتصاب غذا، در ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۴، در وضعیت خطرناکی قرار گرفت. نیروهای امنیتی محمد علی طاهری را با نام اصغر حسنی در VIP1 اتاق ۷ بستری کردند و این موضوع را تا مدت‌ها پنهان کردند.”
گفته شده “برخی از شاگردان و هوادارن محمد علی طاهری مترصد تجمع در مقابل بیمارستان بقیه‌الله هستند تا از سرنوشت بنیان‌گذار عرفان حلقه پس از ۲۲ روز اعتصاب غذا اطلاع پیدا کنند.”

منبع:پژواک ایران