اصحاب کهف
م-ت اخلاقی

خروش یکباره مردم مظلوم وبیکس ایران  که سالها اپوزیسیونهای متشکل خارج کشوری ،وبخصوص آنها یی راکه  وعده های کوتاه مدّت سرنگونی میدادند، ورژیم منفورو مظلوم کش خمینی که آنها را بره وار امّت همیشه در صحنه میخواند، ودول غربی عاشق نفت ودلار را که رنج ودردآنها را به پشیزی نمیگرفت، آنچنان به یکباره به غرّش در آمد،که هم حاکمان جلّاد بر ایران را غافلگیر کرد وهم اپوزیسیون مدّعی سرنگونی را انگشت به دهن ،وهم دول غربی" بیگانه با وجدان وحقوق بشر"را مات ومبهوت.

آنچنان که همان آقای اوبامایی را که  در پیام نوروزیش( که هنوزجوهرآن خشک نشده) مّلت مظلوم وشجاع ایران وحاکمان جانی براین ملّت را دریک کیسه میچپاند، در دیدارش با برلوس کنی(نخست وزیرایتالیا) اینچنین میگوید :

«خشونتهایی که برصفحه تلویزیون دیدم،مرا شدیدا بهم ریخته،من فکرمیکنم که مسیرتدریجی دمکراسی،آزادی بیان،امکان مخالفت صلح آمیز،ارزشهایی جهانیست وباید به آنها احترام گذ اشت» .


مردم مظلوم امّا هوشیارایران نه منتظر اپوزیسیونهای رهایبخش خارج ازکشور، ونه منتظردول غربی مدّعی حقوق بشرشد ند.

این مّلت هوشیاروشجاع با رفتن به پای صندوقهای رای،آنچنان تضاد درونی رژیم را عیان کرد، که عمامه از سر"ولی فقیه" افتاد ویک شبه او را تبدیل به "ژنرالی کودتاچی" کرد ، واپوزیسیون اصحاب کهفی را غافلگیر،آنچنان که با دادن اطلاعیه هاوموضع گیریهای عجولانه ودورازواقعیت، بنا به آمار خودشان، مخالفت 85 درصدی مردم را نا آگاهانه به جیب گشاد ملّا ریختند واعلام کردند که کسی به پای صندوق رای نرفت . 

برای بیان حرف دلم به بخشی از مصاحبه نویسنده وشاعرارجمند آقای اسماعیل وفا یغمایی با آقای م.ساقی اشاره میکنم که ازاومی پرسد آیا مردم به پای صندوقهای رای رفتند ؟

او در جواب ایچنین پاسخ میگوید :

**********

"به نظر من رفتند. خیالات و خواستهای شخصی را کنار بگذاریم و بجای تفسیر و تحلیل و توجیه چشم باز کنیم و دندانهای اسب را بشماریم و فکر نکنیم رفتن مردم به پای صندوقهای رأی معنایش این است که جمهوری اسلامی و خامنه ای را دوست دارند و من، من نوعی را دوست ندارند! مردم را در خیالات خود نبینیم و واقعی و مادی و زنده و متحرک ببینیم. بروید و پرونده دولتهای دیکتاتور را ببینید. مردم اسپانیا در دوران فرانکو و آرژانتین در دوران پرون و پرتقال در دوران سالازار را بنگرید. در دوران یک دیکتاتوری چهل ساله مردم چه کرده اند؟ نشسته اند تا سوشیانت بیاید یا بین گزینه های موجود مانور کرده اند! در ایران بخشی قابل توجه رفتند پای صندوقها. روزگار ما روزگاری نیست که با وجود وسائل ارتباط جمعی بتوان چیزی را خیلی پنهان کرد. طبعا بخشی از مردم نرفتند، ولی بخشی از مردم در جدال بین احمدی نژاد و موسوی رفتند و رای دادند. ما می توانیم و به حق می توانیم یقه موسوی را در دوران نخست وزیری اش و جنایتهای آن دوران بگیریم ولی نباید ذهن را بر عین ترجیح داد و یا اینقدر شیفته خود بود که بگوئیم مردم بخاطر گل روی بنده نرفتند رای بدهند. اگر مردم نرفته بودند احتیاجی به تقلب نبود. هنر این ملاهای علیه و ما علیه این است که با مانور موسوی ملت را می کشانند پای صندوقها و بعد احمدی نژاد را بیرون می آورند و می گویند حوزه ها برای احمدی نزاد شلوغ شده بود و آنهمه دخترها و زنهای کاکل زری که خبرگزاریها فیلم و عکسشان را منتشر کردند هواداران احمدی نژاد بودند!! مطمئنا رژیم در این انتخابات بسا کارها کرده و منجمله تقلبات فراوان، تا احمدی را بر موسوی بچرباند. توجه داشته باشیم جامعه ایران در عالم عین با هفتاد و اندی میلیون ایرانی و مشکلات وحشتناکش وجود دارد. امام زمان هم قرار نیست ظهور کند وبه مشکلات پایان دهد. چگوارا هم با ارتش گرانش پشت دروازه تهران نایستاده است تا ولی فقیه را بزنجیر کشد.مردمی که در دوره احمدی نژاد دخترشان را شب می گیرند و صبح جنازه اش را تحویل می دهند، ملتی که کمرش زیر فشار واقعی زندگی خرد شده وکلی از زنان و دخترانش یعنی خواهران و دختران ما برای نان و آب دارند تنشان را می فروشند و هفتاد درصدش زیر خط فقر است،ملتی که مثل من و شما در غرب هم سکنا ندارند و عوارض احمدی نزاد را لحظه به لحظه دارند تجربه می کنند می خواهند نفسی بکشند و بالاجبار میان احمدی و موسوی، آن بخشی که می خواهند رای بدهند میروند سراغ موسوی.این معنایش این نیست که موسوی پیرو ولایت فقیه، بر حق است یا نه! یا خانم رهنورد میشل اوباماست یا نه! معنایش فهم کنش واکنشهای اجتماعی است و اینکه من و شما از خیالات آبستره در فاصله جند هزار کیلومتری ایران با بعد زمانی ده پانزده ساله تا سی ساله بیرون بیائیم. توجه داشته باشیم وقتی می گوئیم کسی رای نداده باید یا جامعه ایران را مطلقا پاسیو بدانیم و یا اینکه معتقد باشیم یک نیروئی حی و حاضر وجود دارد که هشتاد در صد ایران با آینه و قرآن و نقل و نبات و گل منتظر ظهورش هستند. خدا کند اینطور باشد ولی اگر اینطور نباشد جامعه عجالتا، روی عجالتا تاکید می کنم کنش واکنشهای خاص خودش را دارد."

***********

من نگارنده این مطلب، دریک کلام میگویم : این اپوزیسیون باهمه امکانات مادی ومعنوی،مثل اصحاب کهف در غارخیالات خود درخواب تشریف دارند. ،وسالهاست که از قافله مردم عقب افتاده اند .

ازطرف دیگرهنوز 2 روز از قیام مردم نگذشته، بجای کنارگذاشتن اختلافات گروهی وسازمانی،بجای تشکیل "جبهه متحد خلق"،هرکس با دادن اطلاعیه وپیا م از راه دور،چه صمعی،چه بصری،چه کتبی مدعیست که این قیام به فرمان اووبرای او شعله ور شده .

همچنین باید یاد آوری کرد که همه مزدورهای رنگ ووارنگ رژیم سر تا پا جهل وجنایت، که هریک با گشودن سایتی،به بهانه گیر دادن به بخشی ازهمین اپوزیسیون ،کارشان در اصل دراز کردن عمر این جانیان حاکم برجان ونان مردم بود ،به برکت قیام شجاعانه مردم مظلوم ایران،همه خفه خون گرفته وحتی یک کلام ضد این رژیم مظلوم کش بر زبان نمی آورند .

درد اینجاست که همه آنهایی که درد وطن دارند،و به امید اینکه در چنین مقطع مهم تاریخی سپر دفاع این مردم باشند، به خارج کشانده شدند ،واکنون بجای آنکه در دل معرکه باشند ،دربرابراین سوال مانده اند که با چه رنگی حرکت کنند که کمکاراین قیام عظیم مردم باشند .                                                                              

مردم با قیام شجاعانه شان،خود آنچنان رهبری این قیام را که به انقلاب ختم خواهد شد بدست گرفته اند،که به عینه میتوان دید هرکس را بر سر جای واقعی خودش نشانده وبازهم خواهند نشاند ،وخلافت جهل وجنایت را دیر یا زود به آنجایی که باید برود،خواهند فرستاد .  
 

                       با امید به پیروزی مردم مظلوم وشجاع وصبور و عاقل ایران 

                                     م- ت اخلاقی

                                                        

                                  26 خرداد 1388

                                 16 ماه ژون 2009         
 
 
کودتا - جریانات سیاسی
 

یک سوال :

چرا حزب توده درتاریخ مبارزات ایران به سمبل خیانت شناخته شده ؟ جدای از فداکارانی همچون تقی روزبه که خالصانه جان درطبق اخلاص نهادند .

جواب این سوال را حتی مردم کوچه بازارکتاب نخوانده هم از بر میدانند .

در یک کلام ،"حزب توده" به عنوان توپچی انقلاب وقیام،  که یک عمرجیره ومواجب اعتماد مردم را دریافت کرده بود،در نقطه نیاز توپی شلیک نکرد .

در این آتش قیام اخیرمردم شریف ایران،که از سالها پیش در زیرخاکستر اختناق ، همچون کوره ای گدازان روشن بود،و در روز٢٢ خرداد ١۳۸۸و در روزهای پس از آن توانست ازشکافی که هوشیارانه خود آنرا پیدا کرده بود،آتش فشان وار بر سر وروی رژیم سرتاپا جهل وجنایت آخوندی حمله ور شود.

این ملت شریف ازهیچ گونه فداکاری کوتاهی نکرد،آنهم در برابررژیمی بیمانند در وحشیگری وجنایت ،رژیمی که با هیچ دیکتاتوری قابل مقایسه نیست .

درعصرحاضرمرد م ایران وبخشی ازمردم جهان "شاه" را،ومردم جهان "پینوشه" را بعنوان "دیکتاتور"می شناختند و می شناسند .

امّا این رژیم آنقدر در جنایت وشکنجه وسرکوب مرز درنوردیده که میتوان فردی همچون پینوشه وشاه را در دادگاهی تا مرز تبرئه پیش برد .

کی پینوشه یا شاه ، مردم را به جرم نوع ورنگ لباس ، نوع خوراک ،نوع نوشیدنی ونوع رابطه اجتماعی حتی برای ١ روز درحبس نگه داشت وشکنجه کرد ؟

کجا پینوشه یا شاه،جمعی را فقط به جرم داشتن یک اعتقاد مذهبی صرف ونه سیاسی، یا فرقه ای سرکوب،بازداشت،شکنجه،و در انتها به قتل رساند ؟ (نگاه کنیم به بلایی که برسردراویش آورده شد) .

بیاد می آورم که در سنین کودکی به ما چنین نقل میکردند که جهّنم دارای چندین طبقه است ،فی الواقع که اگرخدایی در کارست و جهنمی،باید نیز این چنین باشد .

آیا میتوان "پینوشه"و "خمینی" و "خامنه ای" و "لاجوردی" و "سعید متضوی"وووووووو را با شاه وپینوشه وحتی "هیتلر" را ، در یک طبقه از جهنّم جا داد ؟

                                                    امّا

اینرا جهان دید،شنید،ولمس کرد که ملّت شریف،نجیب وبزرگوار ایران ،در برابر این گراز"وحشی"  "هار" "مریض"  "روانی"  "ولایت فقیه" که درنیروهای سرکوبگرش وبخصوص لباس شخصی ها(چهره عریان ولی فقیه) عریان گشت،با تن ظریف وآهوگونه اش قیام کرد،وازهیچگونه فداکاری دریغ نکرد،یکتنه وبیکس ایستاد ، آنچنانکه مظلومیتش جهانی را به اشک کشاند .

بله یکتنه وبیکس،

کدام گروه،کدام سازمان به کمکشان در داخل شتافت ؟

نگویید ایرانیان خارج کشور بیکارننشستند وبا تظارات و اعتراض وغیره به کمکشان شتافتند .

نه، باز این خود مردم بودند که خودجوش دست به این ابتکارات زدند،واین گروها وسازمانها بودند که بدنبال آنها نیزدر خارج کشور دست بکارشدند .

یعنی آقایان وخانمهای مدعی پیشگام وآزادیبخش مردم !! شما همه در پشت سرمردم بودید ودر نه درجلو آنها،از همه نظر،چه قبل از انتخابات ،وچه بعد از آن .

نقش ومسئولیت شما درداخل خاک میهن چه شد ؟

برای ملّت چه کردید ؟

آهای آقایی که میگفتی اگرمردم به خیابان بریزند،ما درهرکشوری که باشیم،چه بعنوان مهمان وچه بعنوان غیرمهمان،به اوخواهیم گفت : " ما میخواهیم به خاک وطنمان برویم ،آنوقت ما با دست خالی هم که شده به خاک میهن خواهیم رفت،ودر آنجا ..............................

مرد م که به وسط خیابانها  ریختند، وتانزدیک غار دیو هم پیش رفتند ! 

شما چه کردید ؟

اشکال کارتان در کجاست ؟

اینهمه گروه ،سازمان ،تلویزیون،رادیو،ماهواره ووووووو برای چه لحظه و چه ساعتی بوده وهست ؟!

آن ساعت "س " که می گفتید، چه لحظه ایست ؟ 

مردم به توپچی یک عمرجیره ومواجب میدهند ،تا یکبار برایشان شلیک کند،

یک عمر حقوق اعتماد این ملّت شریف ونجیب واصیل ومظلوم وشجاع را خوردید!

چرا در این روزها یک توپ هم شلیک نکردید ؟

یک ملّت همه تروریست شدند که با کوکتل مولوتوف وچوب وسنگ به دفاع ازخود برخواستند ؟

به خون پاک "ندا" که مظلومانه در سنگفرش خیابان بی پاسخ مانده است سوگند،هیچ دشمنی وکینه ای نسبت به هیچ گروه وسازمان سیاسی ایرنی ندارم]چرا که میدانم هیچکدامشان "دشمن"ملّت شریف ونجیب وشجاع ایران نیستند .

امّا بیائید شجاعانه وخالصانه به اشکال کارخود انتقاد کنید،ودر رأس آن این نقطه دردآور"عدم همبستگی"را که بهایش را هیچکس،بجز این ملّت شریف تا کنون با خون بهترین عزیزانش نپرداخته است را پیدا کرده وبه درمان آن در اسرع وقت اقدام کنید .

ما همه به امیدی به دنبال شما ترک وطن کردیم وخود را در یکی از شماها دیدیم وبه  "هل من ناصرتان "  "لبیک" گفتیم ،  اگر به شیوه کار خود انتقاد نکنید،دیریا زود به سرنوشتی دیگر دچار خواهید شد ،

مردم از کوچکترین امکانی برای نبرد با این دشمن وحشی استفاده کردند،

مگرشما بر روی صفحه تلویزیونتان ،تظاهرات مردم را نشان ندادید که فریاد میزدند : "وای به روزی که مسلح شویم" ؟

منتظر چه بودید ؟

منتظر چه هستید ؟

چه کسی به چشمان باز ندا پاسخ خواهد داد ؟

چه کسی به حمله گراز وار" لباس شخصی ها" پاسخ خواهد داد ؟

چه کسی مشت بر دهن کثیف خامنه ای خواهد کوبید ؟

چه کسی بر دهن آلوده این "احمد کذ اب"  خواهد کوبید،تا دیگر ملتی اینچنین با شرافت ونجیب را "خس وخاشاک " نخواند ؟

منتظرچه هستید ؟

وشما بخصوص آن گروها وسازمانهایی که دست وپایتان هم بسته نیست !!

ملت که خالصا نه وصادقانه در اوج شهامت ، آمادگی خود را با داد ن خون پاکش اعلام کرد !

آیا منتظریم که کشورهای غربی ودر رأس آنها آمریکا به فرماندهی آقای "اباما"که "فقط به منافع کثیف اقتصادی خود"می اندیشند ،فرمان :

به پیش آتش را بدهند ؟

هشدارکه به سرنوشت حزب توده دچار نشوید !!

هرکه بامش بیش ،برفش بیشتر.

کلامی دیگر،اگرهم شیوه "خودپیدا کرده" مبارزه این ملّت شریف را در برابر این رژیم سفاک درست میدانید،مسئولیت شما در ادامه داشتن این قیام وبه نتیجه رسیدن آن چیست ودر کجا ایستاده اید ؟ 

                                                     م – ت اخلاقی

                                                    ۵ تیر ماه ١٣٨٨

                                                    ٢٧ژوئن ٢٠٠٩ 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

م-ت اخلاقی

فهرست مطالب م-ت اخلاقی در سایت پژواک ایران 

*نامه ای بی پاسخ،امّا پاسخ زمان ‏(بخش سوّم)‏
*نامه ای بی پاسخ، امّا پاسخ زمان ‏(بخش دوّم)‏
*نامه ای بی پاسخ اما پاسخ زمان
*آقا وخانم تنها مقاومت
*نه به ارتجاع
*انتخابات فرانسه
*سیلی مردم بر بنا گوش اسلام
*یا تب،یا مرگ
*عبّاس از «ملّی کشی» راحت شد
*پوست خربزه ! ­؟
*اشرف یا خیابان لاله زار ؟
*اسلام
*اشرف سابق، لیبرتی حاضر، کارتهای«تضمین»
*پاریس شهر بوسه وعشق
*الله اکبر
*دزدی به سبک امام رذالت پیشگان
*زمینه سازان کشتار
*امنیت یا انتقال ؟
*مخنث و لوطی؛ ایران انترلینک وخامنه ای
*جل الخالق، جُویی شرم و شهامت !
*انصاف داشته باشیم !
*دروغ نمی گویم،خالی هم نمی بندم...
*زیر سئوال بردن رهبری
*؟! ؟!...
* از ناله های این زن مظلوم شرم نمی کنید ؟!
*تا زنده ایم
*حاصل دو بردار،صفر ملّت به پیش !
*نه این شوری شور، نه به آن بی نمکی
*اپورتونیزم، خیر؛ بلندگو، آری
*یک زمانی
*نمره انشاء وروضه خوانی ٢٠
*جمهوری اسلامی آری یا خیر ؟ مهرتابان آری یا خیر ؟
*نظر دادن- نقد کردن
*بهم ریخته‌ام
*تنها ره رهائی جنگ مسلّحانه !؟
*مادر ج...؟ْ!
*ملّت،موسسان چهارم!؟
*به ریش هرچه آخوند است.................
*دوست یا دشمن ؟ یا روبه مکار؟
*سمبلهای مریم یا سمبلهای مقاومت
*سقوط پرشتاب
*دادگاه اسپانیا،پیروزی !؟
* خطّ قرمز کجاست ؟
*بدون شرح ! ؟
*سرکی به هفت حصار
*اعتصاب غذای نامحدود اما نوبتی
*از اشرف به لیبرتی- از سازمان ملل به پارک آریانا
*ژنو – اعتصاب غذا
*بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم
*تروریا عمل مسلّحانه انقلابی ؟ سانسور چرا ؟
*مروارید وقطعه 19 فروردین
*مسعود رجوی کجاست ؟!
*آقای رجوی، اشرف یا اشرفی ؟
*٢ اعتراض و١ عذرخواهی
*جلیقه وکلاه خود
*«عجب آشفته بازاری است ای دل»
*هل من ناصرأ ینصرنی ؟
*یک خواهش
*اشرف-آمریکا- ایران وایرانی
*آقای کدیور وحیا
*شاد باش به خامنه ای
*نوروز ویک نناقض تاریخی !؟
*خواست یک شهروند ایرانی
*به افتخار و احترام ٨ مارس روز جهانی زن
*خامنه ای در آینه
*آقای سروش!
*کانال سوئز، مانورقدرت یا مانور ذلّت ؟
*١٩ بهمن در زندان
*چرا سانسور ؟!
*خانمها و آقایان مجاهد ما هیچکدا م برجسته ترین نیستیم
*اگر
*همبستگی یعنی چه ؟
*برای علی صارمی
*فراخوان به تحصّ، بیان واقعیتها
*بیماران اشرف، وظیفه‌ی انسانی
*برای ابراهیم آل اسحاق، برای فرهاد اسلامی
*آیا در فردای ایران ؟
*نامه ای به خدا
*آقای میرحسین موسوی آقای مهدی کرّوبی من این روز دستگیرشدم
*سئوال
*گر رسم شود که مست گیرند
*اپورتونیست
*دخت ایران و کرّۀ خمینی
*خانواده «ماکس» غرق در عزا شد !؟
*تز و آنتی تز
*حیات سخیف انگلی
*فرد پرستی = بت پرستی = دیکتاتوری
*برگردانی از برشت
*رسد آدمی بجائی
*هشدار- ضرورت
*اگرچه سبز،لیک رنگین کمان
*تف در آش ملت
*آقای منتظری یا آیت الله منتظری ؟
*خامنه ای قاتله...
*ما سه تا ......
*بنیانگذاران شورش سبز ؟ رهبریا رهبران جنبش سبز ؟
*کوتاه سخن
*من
*کلامی کوتاه، خطاببه «دیدبان» بدنام وزارت اطلاعات
*اشرف یا اشرفی ؟
*فراخوان برای اشرفیا ن(۵۵۵ امضاء)
*پندار نیک، گفتار نیک ،کردار نیک
*قطعه مروارید
*هشدار
*بشرهای بی حقوق
*من ترانه ام
*عکس: بدون شرح
*سلام ای سرزمین شیروخورشید
*اصحاب کهف