گروه ناظر جنگ سوریه: 'ورود محموله موشک‌های ایرانی از مرز عراق به شرق سوریه'

گروه ناظران حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا به نقل از منابع ناشناس در استان دیرالزور در شرق سوریه، از انتقال محموله‌های موشک‌های ایرانی برای شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه خبر دادند.

به گزارش بی بی سی، بر اساس این گزارش این محموله ها از طریق عراق به سوریه منتقل شده است.

گروه ناظران حقوق بشر سوریه می‌گوید که این محموله که حاوی موشک‌هایی با برد کوتاه یا متوسط است بامداد امروز، ۵ آوریل، از گذرگاه مرزی غیررسمی ال سیکاک، در مرز عراق و سوریه و در نزدیکی شهر البوکمال در استان دیرالزور وارد سوریه شده است.

در این گزارش آمده که سه خودرو متعلق به شبه نظامیان مورد حمایت ایران و همچنین نیروهای لشکر چهارم ارتش سوریه این محموله را اسکورت می‌کردند.

در ادامه این گزارش آمده که محموله دو کامیون در یکی از مقرهای لشکر فاطمیون در شرق سوریه تخلیه شده و دو کامیون دیگر راهی استان رقه شده است.

مقامات رسمی سوریه یا ایران درباره این گزارش اظهار نظری نکردند.

آمریکا به تازگی اعلام کرد که حکومت ایران نه فقط حقوق بشر در داخل این کشور را نقض می کند، بلکه از طریق پشتیبانی نظامی از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و نیروهای حزب الله لبنان، حقوق بشر در سوریه را نیز زیر پا گذاشته است.

ایران از حامیان بشار اسد بوده است و می‌گوید به این کشور در طول جنگ داخلی سوریه کمک مستشاری کرده است و "مستشاران نظامی ایرانی بنا بر دعوت دولت رسمی سوریه به این کشور رفته اند."

منبع:بی بی سی