سخنان ضد‌ونقیص درباره علت خودسوزی کارگر کرمانشاهی

در پی جان باختن یک کارگر کرمانشاهی که خودسوزی کرده بود، حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه وعده داد تا «مقصران» این حادثه شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شوند.

خوش‌اقبال روز جمعه به ایرنا گفت در نشستی که در این زمینه برگزار شد همچنین قرار شد درباره کمک به معیشت خانواده این کارگر «چاره‌اندیشی» شود.

امین سلیمانی، معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه هم گفت علت خودسوزی این کارگر «نداشتن بیمه بیکاری» نبوده و اخبار در این زمینه «اصلا صحت ندارد».

این در حالی است که مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت که روز قبل خودسوزی، کارشناسان انجمن کارگران ساختمانی با تمدید درخواست بیمه کارگری او مخالفت کرده بودند.

ایمان بیوس خودسوزی این کارگر را پس از «جدال لفظی با منشی» این انجمن اعلام کرد.

حاجیعلی حاجتخواه، رییس انجمن کارگران ساختمانی نیز گفت: «این فرد تا چند مرحله می‌توانست نسبت به نظر کارشناس اعتراض کند، اما اینکه فرد چرا در اولین مراجعه اقدام به خودسوزی کرده است، باید مورد بررسی قرار گیرد.»

روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه این کارگر ۴۵ ساله کرمانشاهی در چهار راه رشیدی و در مقابل سندیکای کارگری کرمانشاه خودسوزی کرد و پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

فیلمی نیز از خودسوزی او منتشر شده است.

پیش از این نیز تعدادی از کارگران در شهرهای ایران در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان اقدام به خودسوزی و خودکشی کرده‌اند.

منبع:پژواک ایران