انتشار جزئیات حق تردد در پنج مرکز استان دارای منع سفر

در پی اعلام خبر منع ورود و خروج در پنج شهر ایران در پی ادامه اوج‌گیری ابتلا به کرونا، یک مقام راهنمایی و رانندگی ناجا روز پنج‌شنبه جزئیات حق تردد در این شهرها را توضیح داد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، نوشت که از ساعت ۲۴ چهارشنبه شب گذشته محدودیت تردد در معابر ورودی و خروجی پنج شهر تهران، کرج، ارومیه، اصفهان و مشهد آغاز شده است.

به گفته جهانی، بر اساس حکم جدید وزارت بهداشت ایران، «خروج خودروها با پلاک همان شهر از شهر ممنوع بوده و صرفا خودروهای با پلاک دیگر شهرها امکان خروج را دارند».

او ادامه داد:‌ «از طرف دیگر خودروهای با پلاک دیگر شهرها امکان ورود به این پنج شهر را نداشته و تنها خودروهای با پلاک همان شهر اجازه ورود به این پنج شهر را خواهند داشت.»

با افزایش شدید میزان ابتلا و مرگ‌ومیر در ایران، وزیر بهداشت روز چهارشنبه از ممنوعیت عبور و مرور در پنج کلان‌شهر مرکز استان در سه روز تعطیلی پیش رو در کشور خبر داد.

سعید نمکی دلیل این ممنوعیت را «بالا بودن میزان شیوع بیماری در این شهرها و پرهیز از گرفتاری‌‌هایی بدتر از این» عنوان کرد.

به گفته عین‌الله جهانی، محدودیت تازه «تا روز یک‌شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و پس از آن با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد آن تصمیم‌گیری جدید خواهد شد و در این زمینه پلیس به دستورات عمل خواهد کرد».

شمار قربانیان کرونا در ایران برای چندمین بار پیاپی رکورد زد و بر اساس آمار رسمی روز چهارشنبه، ۲۳ مهر، به ۲۷۹ نفر در شبانه‌روز گذشته رسید.

با این حال، معاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید آمار واقعی جان‌باختگان کرونا بین ۱.۵ تا ۲.۲ برابر بیشتر از آمار اعلام‌شده است.

منبع:پژواک ایران