در حاشیه وقایع روستای ابوالفضل اهواز

 
 
اگر بنا بر تخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود و بعد بروند سراغ بیچارگانی که در خانه های محقر روستایی شان زندگی می کنند و ناگهان می بینند که مامور و لودر آمده برای تخریب تنها سرپناه و سرمایه زندگی شان.
 

عصر ایران؛ جعفر محمدی - همه اسناد و مدارک به نفع بنیاد مستضعفان است. قوه قضائیه هم بر اساس مستندات رأی داده است که روستای ابوالفضل اهواز متعلق است به بنیاد مستضعفان است و اهالی باید آنجا را ترک کنند. مأموران شهرداری هم به همراه نیروهای انتظامی برای اجرای حکم تخریب، به روستا رفته اند؛ساکنان هم مقاومت کرده اند و درگیری شده است و باقی قضایا... .

آقای فتاح! نگذارید مستضعفان، توسط
نهایتاً هم بنیاد مستضعفان موقتاً کوتاه آمده و اعلام کرده است که تصرف روستا را به بعد از "تصمیم‌گیری درباره راهکار حمایتی از ساکنان این اراضی" موکول می کند.

قانون است دیگر! باید هم اجرا شود و اهالی روستا که گویا 300 خانوار هستند، باید بعد از 30 سال سکونت، آنجا را ترک کنند و بی خانمان شوند؛ اما دو نکته:

1 - بنیاد مستضعفان، همان گونه که از نامش بر می آید، تشکیل شده است تا به عنوان مجموعه ای اقتصادی، به کار تجارت و تولید و ملک داری بپردازد و از این رهگذر به مستضعفان کمک کند.

در فقره روستای ابوالفضل هم آن طور که در فیلم های منتشره از این روستا مشخص است، ساکنین در وضعیت معیشتی ناگواری هستند و اگر خلاصه کنم، مصداق بارز مستضعف اند. یعنی همان هایی که بنیاد مستضعفان تشکیل شده تا به دادشان برسد.

آقای فتاح! نگذارید مستضعفان، توسط
قاعدتاً اگر بنیاد این روستا را تملک و اهالی را اخراج نماید، باید عواید آن را صرف مستضعفان کند. حال سؤال این است که این چه کاریست که از دست مستضعفان این روستا بگیرند و به مستضعفان جاهای دیگر بدهند؟ (البته اگر واقعاً بدهند!).

2 - رئیس بنیاد مستضعفان چندی پیش بعد از فاش گویی درباره املاک هزاران میلیاردی بنیاد که در دست اشخاص مختلف است و سال هاست پس نمی دهند، مجبور به عذرخواهی شد و درست چند روز بعد از آن، ماجرای روستای ابوالفضل پیش آمد. اگر بنا بر تخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود و بعد بروند سراغ بیچارگانی که در خانه های محقر روستایی شان زندگی می کنند و ناگهان می بینند که مامور و لودر آمده برای تخریب تنها سرپناه و سرمایه زندگی شان.

با شناختی که از آقای پرویز فتاح و روحیات انسان دوستانه ایشان دارم، امیدوارم ایشان شخصاً وارد ماجرا شوند و اجازه ندهند مستضعفان، با شکایت بنیاد مستضعفان، مستضعف تر شوند.

منبع:عصر ایران