مایک پمپئو: مقامات جمهوری اسلامی بیش از یک میلیارد یورو جهت تجهیزات پزشکی را دزدیده‌اند

-وزیر خارجه آمریکا می‌گوید رژیم ایران از سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۶ میلیارد برای تروریسم در خارج از کشور هزینه کرده و مقاماتش بیش از یک میلیارد یورو را که برای تجهیزات درمانی در نظر گرفته شده بود غارت کردند و مذبوحانه به احتکار ماسک، دستکش و تجهیزات مورد نیاز بیش از حد برای فروش در بازار سیاه دست زدند.

-«مدارک خود ایران نشان می‌دهد که از ژانویه و بدون ممانعت تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های بهداشتی قادر به وارد کردن کیت‌های آزمایشی بوده‌اند.»
- «ایالات متحده بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کمک‌های پزشکی به کشورهای دیگر از جمله به مردم ایران پیشنهاد کرده ولی خامنه‌ای کمک‌های آمریکایی‌ها را رد کرد به این دلیل که او خستگی‌ناپذیر به فرافکنی و نظریه‌های توطئه می‌پردازد و ایدئولوژی را بر مردم ایران ترجیح می‌دهد.»
- مشاور ارشد روابط عمومی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده قاطعانه هر نوع همکاری با جن‌ها را برای مقابله با فعالیت‌های بدخیم رژیم ایران رد می‌کند!

 

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ مارس ۲۰۲۰

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد» مطالبی را درباره پنهانکاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کُرونا بیان کرد.

ضدعفونی خیابان‎‌های تهران محله «نازی آباد»

به گزارش شبکه‌های اجتماعی وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی، در این بیانیه که دوشنبه ۲۳ مارس (۴ فروردین) توسط دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آمده «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان زندگی مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

پمپئو اعلام کرده است که «مطالب ساختگی خامنه‌ای درباره ویروس ووهان، ایرانیان، آمریکایی‌ها و مردم دیگر نقاط جهان را در معرض خطر مضاعف قرار می‌دهد. حقایق مهم هستند.» وی سپس نوشته است: اینها چند نمونه از حقایقی هستند که رژیم ایران می‌خواهد آنها را از کل جهان پنهان کند:

حقیقت این است که در ماه بهمن، هواپیمایی ماهان ایر که مسبب اصلی مرگ و میر است حداقل ۵۵ دفعه بین تهران و چین پرواز کرد که در ادامه باعث آلوده کردن مردم ایران شد. اولین موارد #کووید_۱۹ در حداقل ۵ کشور، مستقیم از ایران وارد شده بودند که جان میلیون‌ها نفر را در معرض خطر قرار دادند.

حقیقت این است که رژیم ایران هشدارهای مکرر مقامات بهداشت خود را نادیده گرفت و اولین مورد مرگ ناشی از ویروس کُرونا را برای حداقل ۹ روز انکار کرد. رژیم همچنان به مردم ایران و دنیا درباره تعداد موارد ابتلا و مرگ دروغ می‌گوید. متاسفانه این آمار بسیار بالاتر از آنچیزیست که رژیم به آن اعتراف می‌کند.

Secretary Pompeo
 
@SecPompeo
 

FACT: As Iran asks for more money, remember: since 2012, the regime sent $16B+ to its terrorist proxies in the Middle East. Officials stole 1B+ Euros intended for medical supplies, and continue to hoard desperately needed masks, gloves, and equipment for sale on the black market.

Secretary Pompeo
 
@SecPompeo
 

FACT: The U.S. has offered $100M+ in medical aid to other nations—including Iran—and our scientists are working 24/7 to develop a vaccine. @khamenei_ir has rejected American offers and spends 24/7 concocting conspiracy theories. How does that help the Iranian people?

 
۲٬۲۸۳ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 
 

 

حقیقت این است، از آنجا که رژیم ایران درخواست پول بیشتر می‌کند، اشاره به این نکته مهم است که از سال ۲۰۱۲ رژیم بیش از ۱۶ میلیارد برای تروریسم در خارج از کشور هزینه کرده و از برداشتن تحریم‌های ناشی از برجام برای پر کردن جیب نیروهای نیابتی‌اش استفاده کرد. مقامات بیش از یک میلیارد یورو را که برای تجهیزات درمانی در نظر گرفته شده بود غارت کردند و مذبوحانه به احتکار ماسک، دستکش و تجهیزات مورد نیاز بیش از حد برای فروش در بازار سیاه دست زدند.

حقیقت این است که تحریم های ایالات متحده، واردات غذا، دارو و تجهیزات پزشکی و اقلام بشردوستانه دیگر را شامل نمی‌شود. مدارک خود ایران نشان می‌دهد که از ژانویه و بدون ممانعت تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های بهداشتی قادر به وارد کردن کیت‌های آزمایشی بوده‌اند.

حقیقت این است که ایالات متحده بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کمک‌های پزشکی به کشورهای دیگر از جمله به مردم ایران پیشنهاد کرده است و دانشمندان ما خستگی‌ناپذیر در صدد تولید یک واکسن هستند. خامنه‌ای کمک‌های آمریکایی‌ها را رد کرد به این دلیل که او خستگی‌ناپذیر به فرافکنی و نظریه‌های توطئه می‌پردازد و ایدئولوژی را بر مردم ایران ترجیح می‌دهد.

پیش از این مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات خامنه‌ای در مورد تولید ویروس کُرونا توسط ایالات متحده، در توییتی نوشت «تئوری‌های توطئه ساخته شده توسط خامنه‌ای در مورد ویروس ووهان، مضر، غیرمسئولانه و صد درصد نادرست است. اگر این به اصطلاح رهبر معظّم، یک رهبر واقعی می‌بود، میلیاردها دلاری را که در صندوق‌های پوششی و معاف از مالیات خود اندوخته‌، به مردم ایران باز می‌گرداند تا با شیوع ویروس مقابله کنند».

 
video
 

لن خودورکوفسکی مشاور ارشد روابط عمومی وزارت خارجه آمریکا نیز در توییتی کنایه‌آمیز به سخنان علی خامنه‌ای درباره همدستی دشمنان «‌جنّی و انسی»‌ علیه جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و نوشت: «ایالات متحده قاطعانه هر نوع همکاری با جن‌ها را برای مقابله با فعالیت‌های بدخیم رژیم ایران رد می‌کند.»

Len Khodorkovsky@MessageFromLen
 
 

.@khamenei_ir: “We have many enemies—genies and human—and they help each other.”

The United States categorically denies working with genies to counter the Iranian regime’s malign activities. https://twitter.com/iranintl/status/1241670573694029826 

 
ویدئوی جاسازی شده
ايران اينترنشنال
 
@IranIntl
 

علی #خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی روز یکشنبه سوم فروردین خود با بیان این که «ما دشمن زیاد داریم»، گفت: «دشمنان جنی و انسی وجود دارند و این ها به هم کمک هم می کنند.»

مشاهده عکس در توییتر
 

منبع:کیهان لندن